Facebook Google+ Twitter

Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka

Oficjalnie święto w Polsce zostało ustanowione w 2002 roku, przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (PSP) z 1991 roku.W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka
 / Fot. Damian SośniakW większości krajów od ponad 150 lat jest obchodzone Święto Strażaka. 4 maja jest dniem w którym w kościele katolickim przypada wspomnienie św.Floriana-Patrona Strażaków. Święty Florian był oficerem rzymskim, który według legendy, ocalił płonącą wioskę jednym wiadrem wody. W Polsce od 2003r. obchodzonejest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm RP.

Drogie druhny, drodzy druhowie!

Dziś w dniu Waszego Święta pragnę wyrazić największe uznanie i złożyć Wam serdeczne życzenia. Wiemy wszyscy że strażacka służba stawia bardzo często ludzi spod znaku św. Floriana w obliczu ludzkiego nieszczęścia. Strażacy są świadkami różnych zachowań wobec niespodziewanych zagrożeń życia lub mienia. Sztandar do którego z takim szacunkiem podchodzicie jednoczy i gromadzi tych którzy swoimi czynami dają wspaniały przykład bezinteresownej pomocy świadczonej tam gdzie żywioły lub nieostrożność sprawiają że człowiek staje się bezradny wobec zagrożenia.

Dziś w dniu Waszego święta pragnę podziękować Wam za trudną, odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę. Życzę Wam szerokiej akceptacji społeczeństwa, wiele satysfakcji z wykonywanych obowiązków zawodowych i społecznych.

Szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych oraz wszelkiej pomyślności w kontynuacji chlubnych tradycji Ochotniczej Straży Pożarnej oraz odważnego stawania wobec nowych wyzwań pojawiających się we współczesnym świecie.

Z całego serca życzę Wszystkim Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej aby wszystkie dni były pomyślne dla Was oraz dla Waszych rodzin i bliskich.

Łączę Pozdrowienia! Druh Sośniak Damian Ochotnicza Straż Pożarna w Kulejach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.