Facebook Google+ Twitter

Dziś mija rok od tragedii w Mirosławcu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 09:09

Nazwiska wszystkich 20 ofiar katastrofy samolotu CASA zostaną uroczyście odczytane w Mirosławcu. Dziś mija rok od jednej z największych tragedii w polskim lotnictwie. 23 stycznia 2008 roku w Mirosławcu przy podchodzeniu do lądowania rozbił się wojskowy samolot transportowy CASA 295 M. Zginęło 16 pasażerów i 4 członków załogi - wszyscy to oficerowie polskich sił powietrznych. W miejscu tragedii zaplanowano rocznicowe uroczystości.

Transportowa CASA rozbiła się 300 metrów od osi pasa lotniska w Mirosławcu. W tym miejscu stoi teraz pomnik poświęcony zabitym, przed którym rozpoczną się uroczystości. Przede wszystkim zostaną odczytane nazwiska wszystkich 20 żołnierzy. Po modlitwie i salwie honorowej zostaną złożone kwiaty.

W południe rodziny i przyjaciele ofiar zbiorą się na ekumenicznym nabożeństwie w kościele w Mirosławcu. Za dusze zmarłych będą się modlić duchowni katoliccy, ewangeliccy i prawosławni. W hołdzie ofiarom zagra też orkiestra reprezentacyjna polskich sił powietrznych.

Na uroczystości do Mirosławca przyjadą: minister obrony narodowej oraz najważniejsi polscy wojskowi. Ceremonia będzie jednak kameralna, bo tak zażyczyły sobie rodziny zmarłych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.