Facebook Google+ Twitter

Dziś największe szanse na medale? Gdzie obejrzysz transmisje z zawodów?

W piątek Polacy mają najwięcej szans na zdobycie medali olimpijskich. Emocje rozpoczną się już o godzinie 12.30. Sprawdź, gdzie będzie można obejrzeć zmagania naszych sportowców.

Sonda

Ile medali zdobędą dziś polscy reprezentanci?

CC 3.0 / Fot. Erik van LeeuwenWłaśnie o godzinie 12.30 na torze Eton Dorney popłynie wioślarska czwórka Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski i Adam Korol. Obrońcy tytułu igrzysk olimpijskich mają wielką szansę na końcowy sukces, ponieważ Rosjanie (najszybsza osada na świecie) niespodziewanie pożegnali się z turniejem. Największymi rywalami Polaków będą Niemcy i Chorwaci, których łączna średnia wieku jest w sumie kolejno o 42 i 43 lata mniejsza niż naszych reprezentantów. Popłyną oni środkiem toru obok siebie, zaś Polacy skrajnym torem, ponieważ w półfinale zajęli trzecie miejsce. Transmisja od 12.30 w TVP 1 i TVP Sport.

O 13.10 w finale wystartuje dwójka podwójna, gdzie zobaczymy Julię Michalską i Magdę Fularczyk. Obie pływały ze sobą razem wiele lat w osadzie klubowej. Gdy wsiadły do łódki po raz pierwszy, reprezentując Polskę, od razu zaczęły spisywać się bardzo dobrze. Wygrały regaty Pucharu Świata oraz mistrzostwa świata. Trenerzy uważają, że w tym roku nasze zawodniczki są w życiowej formie, ponieważ po raz pierwszy od dwóch lat trenowały bez przerwy. Najgroźniejszymi rywalkami Polek będą Anna Watkins i Katherina Grainger. Transmisja od 13.10 w TVP 1 i TVP Sport.

O godzinie 20 zobaczymy sztangistę Adriana Zielińskiego, który wystąpi w kategorii 85 kg. Podczas mistrzostw świata w Paryżu Polak zdobył brązowy medal, gdzie lepsi okazali się Irańczyk Kianush Rostami i Francuz Beniamin Hennequin, którym będzie musiał dziś także stawić czoła. Rywalem Polaka będzie obrońca złotego medalu sprzed czterech lat, Chińczyk, Lu Yong. Transmisja od 20 w TVP 2 i TVP Sport.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.