Facebook Google+ Twitter

Dziś o 11.30 podpisanie porozumienia w sprawie tarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-20 07:07

W Kancelarii Premiera zostanie dziś (godz.11.30) podpisane polsko-amerykańskie porozumienie międzyrządowe o tarczy antyrakietowej. Chodzi o umieszczenie na terytorium Polski obronnych antybalistycznych rakiet przechwytujących. Dokument podpiszą: minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i sekretarz stanu Condoleezza Rice.

Premier Donald Tusk poinformował, że na uroczystość został zaproszony prezydent Lech Kaczyński.
Donald Tusk jest pewien, że podczas jego spotkania z Condoleezzą Rice zostanie poruszony temat Gruzji. Premier wyjaśnił, że Polska powinna być niezwykle aktywna po to, by budować jednolity i możliwie solidarny front międzynarodowy wobec zdarzeń w tym kraju. Dodał, że w jego przekonaniu głos Polski będzie odgrywał rolę i pozytywnie wpływał na zdarzenia w rejonie kaukaskim wtedy, gdy będzie głosem współbrzmiącym z innymi kluczowymi dla tej sprawy państwami, takimi jak Stany Zjednoczone, Francja, Niemcy, inne państwa Unii Europejskiej czy Kanada.

Jeszcze przed uroczystością podpisania porozumienia o tarczy i spotkaniami w Kancelarii Premiera oraz Sejmie, Condoleezza Rice będzie rozmawiać z Lechem Kaczyńskim w Pałacu Prezydenckim (godz 8.00; oświadczenia dla prasy w ogrodach pałacu o 9.40).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.