Facebook Google+ Twitter

Dziś o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 09:32

Piątek jest ostatnim dniem na sondaże przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Rezultaty swych sondaży przedstawiła grupa naukowców z Trinity College w Dublinie oraz London School of Economics. Wynika z nich, że Platforma Obywatelska zdobędzie 26 miejsc. Na drugim miejscu będzie Prawo i Sprawiedliwość z 14 mandatami. Według tego badania, do Parlamentu wejdzie jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, który będzie mieć pięciu deputowanych. Kolejnych pięć miejsc dostanie lewica, z tym że sondaż podaje łączną liczbę dla koalicji SLD-UP oraz Porozumienia dla Przyszłości.

Jeśli chodzi o reprezentację Polaków w parlamentarnej grupie Chadeków, to Platforma wraz z PSL dostanie 31 mandatów. O pięć więcej będą mieć Włosi, który kandydat Mario Mauro rywalizuje z Jerzym Buzkiem o stanowisko przewodniczącego Parlamentu. Przy wyborze będzie brana siła poszczególnych delegacji narodowych.

Grupa Chadeków wygra tegoroczne wybory - tak wskazują wszystkie sondaże. Drugą siłą w Parlamencie Europejskim pozostaną Socjaliści. Trzecie miejsce utrzymają Liberałowie, a czwarte zajmie nowa frakcja, którą mają utworzyć deputowani z PiS-u, brytyjscy konserwatyści i czeski ODS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.