Facebook Google+ Twitter

Dziś obchodzimy Dzień bez Twarzy

Korzystasz codziennie z Facebooka, Twittera, poczty elektronicznej? Uważaj - możesz zostać ofiarą przestępstwa internetowego. Aby zwrócić uwagę na zagrożenia potencjalnej kradzieży Twojej tożsamości, Ciszewski PR ustanowił 2 marca "Dniem bez Twarzy".

Logo facebook / Fot. facebook.com websiteCoraz więcej z nas, korzystając z dobrodziejstw jakie daje internet, odwiedza regularnie pocztę, konto na portalu społecznościowym, kupuje i dokonuje przelewów internetowych. Z raportu przeprowadzonego przez Gemius SA dla firmy Symantec wynika, że każdego dnia spędzamy prawie cztery godziny, korzystając z internetu.

Zawsze podajesz swoje dane - nazwę użytkownika, hasło, gdy kupujesz w sieci - adres zamieszkania, na Facebooku - dzielisz się z innymi swoimi zdjęciami, planami, a nawet myślami.
To, co podajesz na portalu i jak często na nim jesteś, wiele o Tobie mówi. Zdarza się, że podajesz również swój pesel czy NIP, nie wiedząc w praktyce, jak sprawdzić wiarygodność administratora danej strony.

Trudno w to uwierzyć, ale aż 41 proc. Polaków padło ofiarą cyberprzestępstwa w sieci. Może to być zarówno kradzież numerów karty kredytowej, jak i haseł, zdjęć, umieszczanie obraźliwych tekstów pod Twoim adresem czy spamy zawierające wirusy. Ofiary kradzieży zazwyczaj zaprzestają używania niektórych stron, ale tylko co trzecia z osób poszkodowanych próbuje przedziwdziałać takim sytuacjom, zmieniając swoje nawyki. Liczba popełnianych przestępstw, każdego tygodnia wzrasta o 4,5 proc.

Aby zwrócić Twoją uwagę na zagrożenia potencjalnej kradzieży Twojej tożsamości, Ciszewski PR ustanowił 2 marca "Dniem bez Twarzy".

źródło: www.newsfix.pl
www.nowiny.gliwice.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Problem rzeczywiście istnieje, a zwrócenie na niego uwagi jest potrzebne. Ciekawy pomysł, ciekawa, chwytliwa nazwa. Daje do myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Niepodam
  • Niepodam
  • 02.03.2011 13:47

Podoba mi się nazwa ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.