Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15306 miejsce

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

„Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” - tak brzmi hasło obchodzonego dziś Dnia Bezpiecznego Internetu. Czy potrafimy mądrze korzystać z medium XXI wieku?

- Korzystanie z Internetu nie zawsze rodzi poczucie, że nasze materiały będą ogólnodostępne, że się odkrywamy - mówi prof. Aleksander Woźny, medioznawca z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWroc.

 / Fot. http://dbi.saferinternet.plDzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w ponad 70 krajach, a towarzyszy mu ogólnoeuropejska kampania medialna. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu - „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” -
powinno uświadomić nam, że decyzje, które podejmujemy w sieci, mogą mieć wpływ na nasze realne życie. Warto w tym dniu odpowiedzieć sobie na pytania, czy właściwie kreujemy swój wizerunek, czy swoją aktywnością nie naruszamy prywatności własnej i innych oraz czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości. - Młodzi ludzie powinni zastanowić się nad tym, że to co jest atrakcyjną formą dla naszych znajomych na rożnych portalach społecznościowych, co podnosi naszą pozycję w oczach rówieśników, może być przyczyną odrzucenia np. naszej oferty pracy przez pracodawcę, który być może będzie cenił inne wartości. Nadmierna szczerość może nie popłacać – uważa prof. Woźny.

Na pytanie, czy za 20 lat będziemy jeszcze czytać gazety, prof. Woźny odpowiedział: - Są szkoły, które mówią, że tradycyjna gazeta odchodzi, należy jednak pamiętać, że każda z form komunikowania ma walory, których nie zastąpi inna. Globalna sieć nigdy nie powinna zastąpić podstawowej formy komunikowania, czyli rozmowy – dodał medioznawca.

Na potrzeby tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu przygotowano spot telewizyjny, który w zabawny sposób pokazuje, jaki wpływ na życie poza siecią mogą mieć zachowania młodych ludzi podejmowane online.

Jak podaje strona internetowa organizatora Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce:
- Głównym punktem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 w Polsce jest Konferencja Prasowa, która rozpocznie się 8 lutego o godz. 10.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ulicy Dobrej 56/66.

Konferencji towarzyszą Targi, w których uczestniczą instytucje i firmy zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Obchody uatrakcyjni przedstawienie grupy Zygzaki pod tytułem „Przygody Plika i Foldera w sieci”, nt. bezpieczeństwa online, które obejrzy ponad 100 uczniów ze szkoły podstawowej.

Oficjalna strona internetowa wydarzenia: http://dbi.saferinternet.pl/dbi_wiadomosci

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.