Facebook Google+ Twitter

Dziś obchodzimy Dzień Zaginionego Dziecka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 08:22

W Unii Europejskiej obchodzony jest dziś Dzień Zaginionego Dziecka. Szacuje się, że w Polsce ginie rocznie 10 tysięcy dzieci.

Najczęściej są to ucieczki z domów, do których dochodzi głównie przed wakacjami. Jak tłumaczy Andrzej Kozioł z Wielkopolskiej policji, wielu młodych ludzi chce szczególnie w tym okresie wyrwać się z domu i zakosztować wolności. Często decydują się na ucieczkę pod wpływem rówieśników. "Problem stał się teraz o tyle poważniejszy, że od niespełna pół roku są otwarte granice i dzieci mogą wyjechać do innego kraju na przykład autostopem" - dodaje Andrzej Kozioł.

W Wielkopolsce od początku roku zgłoszono na policję zaginięcie prawie 300 dzieci. Większość dzieci się odnajduje. Zdarzają się jednak przypadki, że rodzice nigdy nie odnajdują syna czy córki. Po każdym roku kilkadziesiąt przypadków zostaje niewyjaśnionych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W następnych latach prawdopodobnie takich ucieczek będzie coraz więcej. Rodzice mają mniej czasu dla swoich dzieci a tym samym mniejszy z nimi kontakt. A świat stojący otworem nęci swoimi tajemnicami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.