Facebook Google+ Twitter

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-18 07:12

Święty Paweł migrant i Apostoł Narodów. To temat papieskiego orędzia na przypadający dziś (18 stycznia) Światowy Dzień Migranta. Bendykt XVI nawiązuje do trwającego Roku św. Pawła z okazji 2000. rocznicy jego urodzin. "Niech nauczanie i przykład św. Pawła, wielkiego i pokornego Apostoła i migranta, ewangelizatora narodów i kultur, pomoże nam zrozumieć, że spełnianie uczynków miłości jest szczytem i syntezą całego życia chrześcijańskiego" - zachęca Bendykt XVI.

Papież wyjaśnia, że "będące dziełem Pawła - "migranta z powołania", głoszenie nauki oraz pośredniczenie między różnymi kulturami i Ewangelią, stanowią w istocie znaczący punkt odniesienia, również dla ludzi migrujących w obecnych czasach".

Bendykt XVI przypomina, że także obecnie, w epoce globalizacji, misja Kościoła i każdego ochrzczonego polega na głoszeniu Ewangelii. "Misja ta obejmuje także - dzięki duszpasterskiej wrażliwości - zróżnicowany świat migrantów: studentów zamiejscowych, imigrantów, uchodźców, uciekinierów, przesiedlonych, włącznie z ofiarami współczesnych form niewolnictwa, takich jak na przykład handel ludźmi" - napisał Benedykt XVI.

W Warszawie z okazji Dnia Migranta i Uchodźcy, w kościele Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim odbędzie się dziś (o 19.15) koncert kolęd Rodziny Pospieszalskich. W czasie koncertu będą zbierane ofiary na pomoc uchodźcom w Republice Demokratycznej Kongo - poinformował współorganizator przedsięwzięcia, ksiądz Jerzy Limanówka z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.

Ksiądz Jerzy Limanówka, który odwiedził niedawno dwa obozy dla uchodźców w Kongo przyznaje, że sytuacja tam jest bardzo trudna. Tylko w jednym z nich znajduje się ponad 26 tysięcy osób. Ksiądz Jerzy Limanówka dodaje, że uchodźcom niosą pomoc misjonarze, w tym także z Polski, wspomagani przez organizacje humanitane, które gromadzą się wokół parafii.

W warszawskim koncercie weźmie udział mieszkającego w Polsce Senegalczyka, który także opowie o skomplikowanej sytuacji w swoim kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.