Facebook Google+ Twitter

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 08:17

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego został ustanowiony w 1972 roku w Sztokholmie na pierwszej konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, poświęconej ochronie środowiska. Ideą uchwalenia święta była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, których celem jest przyjazne współżycie człowieka z przyrodą.

Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło "Twoja planeta potrzebuje CIEBIE do walki ze zmianami klimatycznymi". Gospodarzem centralnych obchodów w tym roku jest Meksyk. Tradycyjnie tego dnia są organizowane otwarte imprezy w plenerze, podczas których prezentuje się technologie sprzyjające ochronie środowiska naturalnego, zdrową i ekologiczną żywność oraz działania promujące aktywny styl życia. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, zabawach edukacyjnych i konkursach.

Od początku czerwca w Bonn trwają negocjacje klimatyczne pod egidą ONZ, zaplanowane na dwa tygodnie. Podczas prac, będących przygotowaniem do konferencji COP 15, która odbędzie się w grudniu w Kopenhadze, zostaną przedstawione propozycje nowego, globalnego porozumienia w sprawie zmian klimatu .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.