Facebook Google+ Twitter

Dziś obchodzony jest Dzień Transplantologii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-26 09:42

Dziś obchodzony jest Dzień Transplantologii. To okazja, aby propagować wyrażanie zgody na pobieranie narządów do przeszczepu. Do tego zachęca między innymi metropolita lubelski.

"Kształtowanie tej postawy, gdzie się widzi miłość bliźniego w przekazywaniu organu na przeszczep jest wspólnym zadaniem dla nas wszystkich" - powiedział abp Józef Życiński.

- Trzeba przypominać nauczanie papieskie, że organ oddany na przeszczep jest gestem miłości bliźniego - dodaje lubelski metropolita.

Dzień Transplantologii obchodzony jest w rocznicę przeprowadzenia pierwszego w Polsce udanego przeszczepu narządu - nerki. Miało to miejsce 26 stycznia w 1966 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomasz Francuzik
  • Tomasz Francuzik
  • 26.01.2011 09:20

Podisałem 5 lat temu nosze w portfelu razem z karew kartą ,"Nie zabieraj swoich oragnów do nieba one potrzebne są tu na ziemi" JP2,Moją wolą jest ,by w przypadku nagłej śmierci ,moje tkanki i narządy zostały przekazane do transplantacji ratując życie innym .Informuje także ,że o swojej decyzji powiadomiłem moją rodzinę i najbliższych ,którzy w krytycznym momencie winni ją usznować ."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.