Facebook Google+ Twitter

Dziś obchodzony jest Europejski Dzień Wynalazcy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-09 14:33

Dziś obchodzony jest Europejski Dzień Wynalazcy. Niemieccy organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców starego kontynentu do kreatywnego myślenia i realizowania swych pomysłów.

Centrum obchodów znajduje się w Berlinie. Organizatorzy podkreślają, że nie jest to święto z fajerwerkami i ulicznymi paradami; najważniejsza jest bowiem odwaga i chęć wprowadzania wynalazków w życie. Na portalu Dnia Wynalazcy czytamy, że niemal każde nowe urządzenie - takie jak samochód czy komputer - wydawało się z początku śmieszne albo niezrozumiałe, ale to właśnie innowacje zmieniają rzeczywistość i ułatwiają nam życie. Jan Bełezina, szef technologicznego bloga Engadget podkreślał w rozmowie z Polskim Radiem, że kreatywne myślenie może się opłacić.

„Oczywiście nie wszystkie wynalazki wchodzą do masowej produkcji i nie wszystkie przynoszą zyski. Z drugiej strony powstają tak niesamowite gadżety jak kieszonkowe urządzenie do diagnozowania chorób, czy buty z podgrzewanymi podeszwami, które można kupić bez problemu."

Z okazji swego święta wynalazcy przypominają stare powiedzenie Alberta Einsteina, który mawiał, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.