Facebook Google+ Twitter

Dziś odbędzie się trzecia debata na temat edukacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-12 10:57

O 13.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się trzecia debata na temat edukacji, z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jej uczestnicy mają podsumować dotychczasowe spotkania w ramach tak zwanego edukacyjnego okrągłego stołu.

Podczas pierwszego spotkania pod koniec października w Pałacu Prezydenckim o problemach oświaty z Lechem Kaczyńskim rozmawiali przedstawiciele związków zawodowych, resortu edukacji, parlamentarzyści, samorządowcy i rodzice. Następnie w Belwederze odbyły się spotkania ekspertów w sześciu zespołach tematycznych. Rozmowy dotyczyły wynagrodzeń i czasu pracy nauczycieli, wcześniejszych emerytur, a także nadzoru pedagogicznego. Rozmawiano też o obniżeniu wieku szkolnego i wychowania przedszkolnego, o podstawach programowych i przeciwdziałaniu patologii w szkołach. Efekty tych prac mają zostać przedstawione na dzisiejszym spotkaniu planarnym z udziałem prezydenta i mediów.

Podczas pierwszego spotkania "edukacyjnego okrągłego stołu" oświatowa Solidarność i nauczycielskie Forum Związków Zawodowych zaapelowali do Lecha Kaczyńskiego o weto wobec rządowych ustaw o systemie oświaty oraz Karty Nauczyciela, jeśli nie zostaną one zmienione w parlamencie. Związki nie zgadzają się przede wszystkim na rządowe rozwiązania decentralizacyjne, które - ich zdaniem - oznaczają prywatyzację szkół. Sprzeciwiają się też rządowemu projektowi, wykluczającemu nauczycieli z systemu wcześniejszych emerytur i emerytur pomostowych.

Przedstawiciele rodziców są przeciwni wprowadzeniu obowiązku szkolnego dla 6-latków. O zorganizowanie edukacyjnego okrągłego stołu wystąpił do prezydenta Związek Nauczycielstwa Polskiego. Prezes ZNP Sławomir Broniarz po ostatnim spotkaniu wyraził nadzieję, że zespoły tematyczne wniosą znaczący wkład do debaty o przyszłości szkoły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.