Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32990 miejsce

Dziś odbył się pogrzeb Krzysztofa Gulbinowicza

  • B P
  • Data dodania: 2009-12-19 18:54

W dniu dzisiejszym o godzinie 14. na cmentarzu parafialnym przy ul. Bujwida we Wrocławiu pochowany został jeden z pierwszych drukarzy powstającej w latach 70. wrocławskiej opozycji antykomunistycznej, ceniony pisarz i publicysta polityczny.

Krzysztofa Gulbinowicza pożegnała najbliższa rodzina - była żona, córka i wnuczka, której nie zdążył zobaczyć - znajomi oraz przyjaciele zarówno z okresu jego działalności politycznej, jak i pisarskiej.

Krzysztof Gulbinowicz urodził się 4 grudnia 1956 r. w rodzinie sybiraków i jak podkreślił w swojej mowie pożegnalnej Kornel Morawiecki* posiadał on wiele cech sybiraka. W 2007 roku odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność podziemną w „Solidarności” i „Solidarności Walczącej” w trakcie trwania stanu wojennego. Dużo uwagi Gulbinowicz poświęcał kwestii uzależnień oraz systemowi terapii w Polsce. Był współtwórcą i redaktorem pisma "Dokąd idziesz?" poświęconego tej tematyce. W jego dorobku znalazł się także zbiór opowiadań o losach polskich zesłańców syberyjskich pod tytułem "Pocztówki z Workuty".

O śmierci Krzysztofa dowiedzieliśmy się 4 grudnia, kiedy to jego ciało znaleziono na podłodze jego domu. Zmarł prawdopodobnie 20 listopada. Jako przyczynę zgonu lekarz podał niewydolność krążeniowo-oddechową.


Źródło informacji o Krzysztofie Gulbinowiczu Opcji na prawo
oraz
Wolni i Solidarni


*Były redaktor i wydawca nielegalnego miesięcznika "Biuletyn Dolnośląski", współtwórca i lider "Solidarności Walczącej". Obecnie pracownik naukowy w Instytucie Matematyki Politechniki Wrocławskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aż mi serce podskoczyło jak tytuł przeczytałam tego arta. Bo link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.