Facebook Google+ Twitter

Dziś odbywa się referendum w Częstochowie i Herbach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-15 12:03

Mieszkańcy Częstochowy głosują w referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta, Tadeusza Wrony. W pobliskich Herbach trwa zaś referendum w sprawie odwołania wójta.

Komisarz wyborczy, sędzia Edward Przesłański przypomina, że referendum jest ważne, gdy bierze w nim udział co najmniej trzy piąte liczby uczestników ostatniego głosowania, po którym prezydenta bądź wójta wybrano.

Dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie Andrzej Jedyk informuje, że głosowanie będzie się odbywać w 123 obwodach, a lokale wyborcze w Częstochowie i w Herbach czynne są od 6.00 do 20.00.

W Częstochowie przedstawiciele Obywatelskiego Komitetu Referendalnego zarzucają prezydentowi, że źle zarządza miastem. Jako przykład podają nieudane inwestycje, między innymi remont Alei Najświętszej Marii Panny, oraz wzrost zadłużenia miasta.

Referendum w Częstochowie kosztuje budżet gminy około 300 tysięcy złotych, a budżet państwa około 20 tysięcy. W Herbach to odpowiednio 11 i dwa tysiące.

W Polsce w tej kadencji samorządu odbyło się ponad 60 lokalnych referendów. W jednej szóstej z nich osiągnięto wymaganą frekwencję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo mieszkańcy Częstochowy http://wiadomosci.onet.pl/2699,2078434,czestochowa_mieszkancy_odwolali_prezydenta,wydarzenie_lokalne.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.