Facebook Google+ Twitter

Dziś odbywają się pogrzeby 22 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

We wtorek pochowane zostaną 22 ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Wśród nich: Jerzy Szmajdziński, Władysław Stasiak, Krzysztof Putra, Janusz Kochanowski i Zbigniew Wassermann.

Trumna z ciałem Sławomira Skrzypka / Fot. Mateusz GrochockiO godzinie 9 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Mariusza Kazany, dyrektora Protokołu Dyplomatycznego MSZ. Po mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, trumna z ciałem spocznie w Alei Zasłużonych na Powązkach w Warszawie.

Około godziny 13, na Powązkach Wojskowych pochowany zostanie Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta RP.

O godzinie 14, na Cmentarzu Wilanowskim spocznie ciało Jerzego Szmajdzińskiego. W uroczystościach pogrzebowych udział weźmie m.in. Bronisław Komorowski.

W krypcie zasłużonych Polaków Świątyni Opatrzności Bożej zostanie pochowany około godziny
16 o. Józef Joniec, prezes stowarzyszenia Parafiada. Mszy pogrzebowej w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach przewodniczył będzie kard. Józef Glemp.

Tomasz Merta, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spocznie na cmentarzu parafii pw. św. Zofii Barat w Warszawie. O godzinie 11 rozpoczęła się msza św. żałobna w kościele pw. Świętego Krzyża.

Katarzyna Doraczyńska, zastępca dyrektora gabinetu szefa Kancelarii Prezydenta RP pochowana zostanie na Cmentarzu Bródnowskim.

Uroczystości pogrzebowe gen. Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego odbędą się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Trumna z ciałem gen. Franciszka Gągora będzie wystawiona w siedzibie Sztabu Generalnego WP.

O godzinie 14 rozpocznie się msza święta pogrzebowa Bożeny Mamontowicz - Łojek w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie. Pochowana zostanie na Cmentarzu Powązkowskim.

O godzinie 15 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym na Powązkach
będą miały miejsce uroczystości pogrzebowe funkcjonariusza BOR Pawła Janeczka. Pogrzeb odbędzie się na tym cmentarzu.

Ks. Andrzej Kwaśnik, kapelan Federacji Rodzin Katyńskich spocznie w krypcie zasłużonych Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej. Wcześniej o godzinie 16 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nadal dźwięczy w uszach utwór Michała Lorenca "Wyjazd z Polski" - http://www.youtube.com/watch?v=06U6CqjVSMo&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadal to jest bardzo przejmujące. Niech spią w pokoju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.