Facebook Google+ Twitter

Dziś ostatni dzień na PIT. Komu przekazać 1 procent?

Dziś, 30 kwietnia, ostatni dzień składania PIT-ów za rok 2008. Co za tym idzie, tylko do tego dnia, przy okazji rozliczenia z fiskusem, można przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wielu z nas zwleka z przedłożeniem deklaracji, aż do ostatniej chwili.

W serwisie publikowaliśmy materiały o organizacjach pożytku publicznego, którym można przekazać 1 procent. Wszystkie znajdziesz tutaj. Poniżej znajdują się linki do tych, które ukazały się w serwisie w ostatnich dniach:

Radomszczańscy harcerze walczą o 1 procent
Oddaj 1 procent podatku na orkiestry górnicze
Podatnicy, uwaga na KRS!
Urzędy skarbowe pomagają przekazać 1 procent
1 procent. Nie daj swojego podatku byle komu
1 procent prosto z serca…
Bo trzeba marzyć - o fundacji przywracającej dzieciom radość
Mimo wszystko warto pomagać
1 procent zmieniający życie chorych na SM
1 procent dla piłkarzy
Za konkrety - 1 proc. dla Fundacji "Przygoda z Edukacją”
Świat bez barier za 1 procent
W domu dzieci mniej się boją
Czy Tygodnik Powszechny przestanie istnieć?
1 procent człowieczeństwa
Pomóż odnaleźć zaginionych
Jeden procent dla najbliższych
Konie wołają o pomoc...
Przekaż 1 procent podatku na operacje dziecięcych wad serca
1 procent dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci
1 procent dla Fundacji Krwinka
Adopcja na odległość to szansa dla dzieci nie mogących się uczyć
1 procent dla Ani Kujawy
Akogo obudzi Budzik?
Oni pomagają niepełnosprawnym, pomóż i Ty
Przełam bariery przekazując jeden procent
Podaruj 1 procent dla Krasnala

Nie chcemy jednak, by pisanie o organizacjach pożytku publicznego zakończyło się w naszej redakcji. 1 procent / Fot. screen z ngo.plDlatego zachęcamy abyście także Wy pisali o fundacjach czy stowarzyszeniach walczących o 1 procent. Znacie takie, które Waszym zdaniem powinny otrzymać pomoc? Napiszcie o nich! Przedstawcie ich cele, opiszcie działalność i dokonania. Koniecznie podajcie prawidłowy KRS organizacji.

Nie chcecie pisać prostego tekstu informacyjnego? To może wywiad z założycielem albo prezesem? Niech sam wytłumaczy czemu warto oddać 1 procent jego organizacji. Nie wywiad? To może materiał wideo? Albo audio? Możliwości macie nieskończone, ogranicza Was jedynie Wasza pomysłowość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Rozlicz się z ♥ Proszę podaruj mi 1% podatku!

Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc w walce o „lepsze jutro”. Jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim, od urodzenia choruję na rzadką chorobę neurologiczną. Pomimo czterokończynowego niedowładu i wielu problemów technicznych udało mi się odnieść kolejny wielki sukces i zdać egzamin na prawo jazdy. Jednakże był to pierwszy krok do mobilności. Drugim jest zdobycie odpowiednio przystosowanego samochodu. Niestety koszt zakupu i dostosowania w sposób umożliwiający mi bezpieczną jazdę przekracza moje możliwości finansowe. W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogą ułatwić mi ukończenie tej niezwykle trudnej "Drogi do mobilności".

Idąc na studia(które też nie szczędziły w barierach) pragnęłam pogłębić swoją wiedzę, ale tym samym zrównać swoje szanse na rynku pracy. O ile to pierwsze się udało, o tyle to drugie już nie do końca. Problemy z transportem, które w czasie studiów udało się rozwiązać poprzez zamieszkanie w akademiku tuż obok uczelni, okazują się nie do pokonania jeśli chodzi o dojazdy do pracy.
Wszystkie problemy z tym związane spowodowały, że podjęłam się kolejnego wyzwania w celu ich pokonania, a tym samym zwiększenia swojej mobilności. I nawet mocny czterokończynowy niedowład mi w tym nie przeszkodził, gdyż "moje bariery są moim wyzwaniem".
Ze względu na mocną niesprawność wszystkich kończyn(dolnych i górnych), koszt zakupu samochodu z odpowiednim dla mnie dostosowaniem wynosi około 50 tyś zł.

Samochód nie stanowi dla mnie dobra luksusowego, to narzędzie do zwiększenia swojej aktywności zawodowej, społecznej, osiągnięcia większej niezależności i samodzielności.

Państwa to nic nie kosztuje. 1% jest potrącany z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu!!Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego wszelka pomoc podlega odliczeniu.

W odpowiedniej rubryce swojego zeznania podatkowego wpisz tylko (zwykle ostatnia strona PIT-ów):
- Nazwę OPP: „Fundacja Normalna Przyszłość”
- KRS: 0000197482
- Kwota 1% podatku zaokrąglona do pełnych dziesiątek groszy
-Cel szczegółowy 1%-„Dla Katarzyny Machowskiej”

Gdzie to dokładnie wpisać znajdziecie Państwo na mojej stronie internetowej: http://www.drogadomobilnosci.dbv.pl

Dziękuję za zrozumienie i okazanie serca:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja bym chciał przekazać posłom bo ciągle im mało

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój 1% podatku przekazałem Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" ze wskazaniem dla dzieci polskich na Wschodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1% na JOW

Prezes Fundacji Madisona, która jako organizacja pożytku publicznego wspiera działania na rzecz zmiany ordynacji do Sejmu na jednomandatową, na stronie JOW pisze m.in.:

'Przez ostatnie 4 lata uzyskaliśmy z tytułu odpisu 1% podatku – 22 848,70 zł. 99% całej sumy wpłat tj. 22 612,86 zł przeznaczyliśmy na propagowanie idei Jednomandatowych Okręgów Wyborczych realizując cel statutowy, czyli "działania na rzecz rozwoju demokracji".

Wszyscy nasi działacze, zarówno funkcyjni, jak i udzielający się okazjonalnie, wykonują swoje prace na rzecz JOW na zasadzie wolontariatu, przez co cała pozyskana suma darowizn może być spożytkowana na publiczny cel. [...]

Mamy nadzieję, że tegoroczne darowizny pozwolą zrealizować wynajęcie na stałe bilbordu pod Sejmem RP, gdzie Ruch na rzecz JOW będzie w sposób ciągły przekazywał treści związane z ideą JOW. Miejsce to może się stać permanentną pikietą za zmianą ordynacji wyborczej. Wszystko w rękach naszych darczyńców.

Zróbmy to razem. Przekażmy 1% podatku na JOW!'

W imieniu Zarządu,

Mariusz Wis – prezes Fundacji im. J. Madisona Centrum Rozwoju Demokracji -
Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
KRS 0000208835

więcej:

http://jow.pl/index.php?id=43&tx_ttnews[tt_news]=959&tx_ttnews[backPid]=70&cHash=4b457a572f

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.04.2009 20:37

Ja proponuje Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych (GSPON). Świetna organizacja. Organizuja mase zajęć dla sprawnych inaczej. Dzieci z tego Stowarzyszenia uczęszczają na basen, tenis ziemny, hipoterapię i zajęcia terapii ruchowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.03.2009 08:00

Przekazanie 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego to bardzo szczytny cel. Pomaga realizować te cele i przedsięwzięcia, które nie są możliwe przy określonych ograniczeniach finansowych danej organizacji. nawet ten mały, ale i istotny 1% pozwala pomagać osobom niepełnosprawnym i daje większe możliwości rehabiltacji tych osób.
W tym roku przekazałam 1% na Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych (GSPON). Wiem, że te pieniążki zostaną tam odpowienio wykorzystane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wikimedia.org/wiki/Organizacja_po%C5%BCytku_publicznego
(może teraz zadziała; w każdym razie chodzi o wikipedię)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wikimedia.org/wiki/Organizacja_pożytku_publicznego

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja piszę krótko: http://pl.wikimedia.org/wiki/Organizacja_pożytku_publicznego

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 14:41

Trzeba informować ludzi o takim wsparciu ludzi którzy tego potrzebują. Ja jestem osobą niepełnosprawną i wiem co dotyka takie osoby. Dzięki rehabilitacji podnoszę się choć nigdy nie wstanę (przenośnia).
Osobiście od kiedy wszedł ten 1 % ja przekazuję go na Polski Związek Niewidomych. Tam te pieniążki są odpowiednio wykorzystane dla ludzi którzy ich potrzebują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.