Facebook Google+ Twitter

Dziś ostatni dzień na PIT. Komu przekazać 1 procent?

Dziś, 30 kwietnia, ostatni dzień składania PIT-ów za rok 2008. Co za tym idzie, tylko do tego dnia, przy okazji rozliczenia z fiskusem, można przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wielu z nas zwleka z przedłożeniem deklaracji, aż do ostatniej chwili.

W serwisie publikowaliśmy materiały o organizacjach pożytku publicznego, którym można przekazać 1 procent. Wszystkie znajdziesz tutaj. Poniżej znajdują się linki do tych, które ukazały się w serwisie w ostatnich dniach:

Radomszczańscy harcerze walczą o 1 procent
Oddaj 1 procent podatku na orkiestry górnicze
Podatnicy, uwaga na KRS!
Urzędy skarbowe pomagają przekazać 1 procent
1 procent. Nie daj swojego podatku byle komu
1 procent prosto z serca…
Bo trzeba marzyć - o fundacji przywracającej dzieciom radość
Mimo wszystko warto pomagać
1 procent zmieniający życie chorych na SM
1 procent dla piłkarzy
Za konkrety - 1 proc. dla Fundacji "Przygoda z Edukacją”
Świat bez barier za 1 procent
W domu dzieci mniej się boją
Czy Tygodnik Powszechny przestanie istnieć?
1 procent człowieczeństwa
Pomóż odnaleźć zaginionych
Jeden procent dla najbliższych
Konie wołają o pomoc...
Przekaż 1 procent podatku na operacje dziecięcych wad serca
1 procent dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci
1 procent dla Fundacji Krwinka
Adopcja na odległość to szansa dla dzieci nie mogących się uczyć
1 procent dla Ani Kujawy
Akogo obudzi Budzik?
Oni pomagają niepełnosprawnym, pomóż i Ty
Przełam bariery przekazując jeden procent
Podaruj 1 procent dla Krasnala

Nie chcemy jednak, by pisanie o organizacjach pożytku publicznego zakończyło się w naszej redakcji. 1 procent / Fot. screen z ngo.plDlatego zachęcamy abyście także Wy pisali o fundacjach czy stowarzyszeniach walczących o 1 procent. Znacie takie, które Waszym zdaniem powinny otrzymać pomoc? Napiszcie o nich! Przedstawcie ich cele, opiszcie działalność i dokonania. Koniecznie podajcie prawidłowy KRS organizacji.

Nie chcecie pisać prostego tekstu informacyjnego? To może wywiad z założycielem albo prezesem? Niech sam wytłumaczy czemu warto oddać 1 procent jego organizacji. Nie wywiad? To może materiał wideo? Albo audio? Możliwości macie nieskończone, ogranicza Was jedynie Wasza pomysłowość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Rozlicz się z ♥ Proszę podaruj mi 1% podatku!

Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc w walce o „lepsze jutro”. Jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim, od urodzenia choruję na rzadką chorobę neurologiczną. Pomimo czterokończynowego niedowładu i wielu problemów technicznych udało mi się odnieść kolejny wielki sukces i zdać egzamin na prawo jazdy. Jednakże był to pierwszy krok do mobilności. Drugim jest zdobycie odpowiednio przystosowanego samochodu. Niestety koszt zakupu i dostosowania w sposób umożliwiający mi bezpieczną jazdę przekracza moje możliwości finansowe. W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogą ułatwić mi ukończenie tej niezwykle trudnej "Drogi do mobilności".

Idąc na studia(które też nie szczędziły w barierach) pragnęłam pogłębić swoją wiedzę, ale tym samym zrównać swoje szanse na rynku pracy. O ile to pierwsze się udało, o tyle to drugie już nie do końca. Problemy z transportem, które w czasie studiów udało się rozwiązać poprzez zamieszkanie w akademiku tuż obok uczelni, okazują się nie do pokonania jeśli chodzi o dojazdy do pracy.
Wszystkie problemy z tym związane spowodowały, że podjęłam się kolejnego wyzwania w celu ich pokonania, a tym samym zwiększenia swojej mobilności. I nawet mocny czterokończynowy niedowład mi w tym nie przeszkodził, gdyż "moje bariery są moim wyzwaniem".
Ze względu na mocną niesprawność wszystkich kończyn(dolnych i górnych), koszt zakupu samochodu z odpowiednim dla mnie dostosowaniem wynosi około 50 tyś zł.

Samochód nie stanowi dla mnie dobra luksusowego, to narzędzie do zwiększenia swojej aktywności zawodowej, społecznej, osiągnięcia większej niezależności i samodzielności.

Państwa to nic nie kosztuje. 1% jest potrącany z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu!!Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego wszelka pomoc podlega odliczeniu.

W odpowiedniej rubryce swojego zeznania podatkowego wpisz tylko (zwykle ostatnia strona PIT-ów):
- Nazwę OPP: „Fundacja Normalna Przyszłość”
- KRS: 0000197482
- Kwota 1% podatku zaokrąglona do pełnych dziesiątek groszy
-Cel szczegółowy 1%-„Dla Katarzyny Machowskiej”

Gdzie to dokładnie wpisać znajdziecie Państwo na mojej stronie internetowej: http://www.drogadomobilnosci.dbv.pl

Dziękuję za zrozumienie i okazanie serca:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja bym chciał przekazać posłom bo ciągle im mało

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój 1% podatku przekazałem Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" ze wskazaniem dla dzieci polskich na Wschodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1% na JOW

Prezes Fundacji Madisona, która jako organizacja pożytku publicznego wspiera działania na rzecz zmiany ordynacji do Sejmu na jednomandatową, na stronie JOW pisze m.in.:

'Przez ostatnie 4 lata uzyskaliśmy z tytułu odpisu 1% podatku – 22 848,70 zł. 99% całej sumy wpłat tj. 22 612,86 zł przeznaczyliśmy na propagowanie idei Jednomandatowych Okręgów Wyborczych realizując cel statutowy, czyli "działania na rzecz rozwoju demokracji".

Wszyscy nasi działacze, zarówno funkcyjni, jak i udzielający się okazjonalnie, wykonują swoje prace na rzecz JOW na zasadzie wolontariatu, przez co cała pozyskana suma darowizn może być spożytkowana na publiczny cel. [...]

Mamy nadzieję, że tegoroczne darowizny pozwolą zrealizować wynajęcie na stałe bilbordu pod Sejmem RP, gdzie Ruch na rzecz JOW będzie w sposób ciągły przekazywał treści związane z ideą JOW. Miejsce to może się stać permanentną pikietą za zmianą ordynacji wyborczej. Wszystko w rękach naszych darczyńców.

Zróbmy to razem. Przekażmy 1% podatku na JOW!'

W imieniu Zarządu,

Mariusz Wis – prezes Fundacji im. J. Madisona Centrum Rozwoju Demokracji -
Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
KRS 0000208835

więcej:

http://jow.pl/index.php?id=43&tx_ttnews[tt_news]=959&tx_ttnews[backPid]=70&cHash=4b457a572f

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.04.2009 20:37

Ja proponuje Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych (GSPON). Świetna organizacja. Organizuja mase zajęć dla sprawnych inaczej. Dzieci z tego Stowarzyszenia uczęszczają na basen, tenis ziemny, hipoterapię i zajęcia terapii ruchowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.03.2009 08:00

Przekazanie 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego to bardzo szczytny cel. Pomaga realizować te cele i przedsięwzięcia, które nie są możliwe przy określonych ograniczeniach finansowych danej organizacji. nawet ten mały, ale i istotny 1% pozwala pomagać osobom niepełnosprawnym i daje większe możliwości rehabiltacji tych osób.
W tym roku przekazałam 1% na Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych (GSPON). Wiem, że te pieniążki zostaną tam odpowienio wykorzystane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wikimedia.org/wiki/Organizacja_po%C5%BCytku_publicznego
(może teraz zadziała; w każdym razie chodzi o wikipedię)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wikimedia.org/wiki/Organizacja_pożytku_publicznego

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja piszę krótko: http://pl.wikimedia.org/wiki/Organizacja_pożytku_publicznego

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 14:41

Trzeba informować ludzi o takim wsparciu ludzi którzy tego potrzebują. Ja jestem osobą niepełnosprawną i wiem co dotyka takie osoby. Dzięki rehabilitacji podnoszę się choć nigdy nie wstanę (przenośnia).
Osobiście od kiedy wszedł ten 1 % ja przekazuję go na Polski Związek Niewidomych. Tam te pieniążki są odpowiednio wykorzystane dla ludzi którzy ich potrzebują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.