Facebook Google+ Twitter

Dziś pierwszy dzień Festiwalu Młodej Kultury

Festiwal Młodej Kultury Roczników Osiemdziesiątych ,,Life's Good - Osiem Zero Plus" będzie się odbywał w wielu miejscach w Warszawie. Moc atrakcji czeka już pierwszego dnia...

 / Fot. organizatorzy festiwaluTen interdyscyplinarny festiwal gromadzi środowiska kulturowe i naukowe w dyskusji nad powstającą sztuką oraz najnowszymi środkami masowego przekazu. Wydarzenie pierwszego dnia odbędzie się w Obiekcie Znalezionym przy Placu Małachowskiego, w podziemiach Galerii Zachęta. Ze względu na swe związki z kulturą, miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Ten ogromny projekt organizowany jest po raz pierwszy.

Inauguracja nastąpi o godzinie 19, kiedy to przybyli goście zostaną przywitani lampką wina. Następnie odbędzie się prezentacja młodej literatury zatytułowana "Tekstem o ścianę" z występem towarzyszącym "Elektroliryka" Pawła Uszyńskiego- animatora kultury, redaktora i współtwórcy „LiteRacji”; krytyka współpracującego m.in. z serwisem kulturalnym Polskiego Radia oraz z czasopismem „Wakat”.

Atrakcją wieczoru będzie SLAM poetycki, czyli otwarty konkurs słowa mówionego. Nadal można zgłaszać swój udział w konkursie, wysyłając zgłoszenie do organizatorów konkursu bądź zgłaszając się przed samym konkursem, który rozpocznie się planowo o 21. Uwaga, nagrodą dla najlepszego slammera będzie luksusowy telefon od LG Mobile- sponsora strategicznego festiwalu. Wszelkie informacje kontaktowe dostępne są na stronie festiwalu.

Głównym założeniem festiwalu jest rozbudzenie zainteresowania najnowszą kulturą, ukazanie interesujących tendencji z różnych dziedzin sztuki, zwrócenie uwagi na interdyscyplinarność i dynamikę dzieł tego pokolenia twórców. Hasłem przewodnim całego przedsięwzięcia jest „Remix – Recykling”, czyli umożliwienie artystom tworzenia nowych jakości i projektów na żywo w wyniku współpracy z innymi twórcami z różnych dziedzin oraz interakcji z publicznością. Będzie to pierwsze przedsięwzięcie tego typu w Polsce.

„Jako młodzi animatorzy kultury interesujemy się tym, co nas otacza, ludźmi takimi jak my – dla których tworzenie kultury i sztuki to pasja. Chcemy o tym mówić i z tym się spotykać. Nasz festiwal będzie nie tylko promocją młodej sztuki, ale również intensywną wymianą doświadczeń” – mówi Anna Maria Żurek, koordynator projektu w wywiadzie dla Wiadomosci24.pl.

Głównym organizatorem Festiwalu Młodej Kultury Roczników Osiemdziesiątych ,,Life's Good - Osiem Zero Plus" jest Stowarzyszenie MINA, które do tej pory zorganizowało TWIiN – Targi Wydawnictw Internetowych i Niszowych w Krakowie, cykl slamów oraz konkurs malarski „Nuda”. Festiwal współorganizuje Koło Krytyki Medialnej studentów Filologii dla Mediów na Wydziale Polonistyki UW, zajmujące się współczesną kulturą literacką oraz medioznawstwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.