Facebook Google+ Twitter

Dziś początek tygodnia akcji na rzecz Strefy Gazy

Rozpoczyna się właśnie ogólnopolska kampania działań dla Strefy Gazy. Akcje i happeningi na rzecz zakończenia przemocy organizuje Amnesty International.

Palestyńscy dziennikarze protestują na Zachodnim Brzegu. / Fot. EPA/ABED AL HAFIZ HASHLAMOUN- Chcemy by społeczność międzynarodowa włączyła się do akcji na rzecz pokoju w Gazie. Chcemy większego nacisku na Radę Bezpieczeństwa ONZ. Żądamy zaprzestania ataków, które dotykają głównie ludność cywilną zarówno po jednej jak i po drugiej stronie konfliktu - mówi Wojciech Makowski, koordynator akcji z Amnesty International. - Tam ledwie przez 3 godziny dziennie istnieje możliwość udzielania pomocy poszkodowanym.

Tego czasu jest za mało. Są problemy z przejazdem karetek i zbieraniem zwłok. Nie działają telefony. Zepsute są także instalacje. Na miejscu czekają nasze ekipy z Amnesty International gotowe nieść pomoc - dodaje Makowski. - To, o co walczymy, to także dostęp dla dziennikarzy do Strefy Gazy - mówi.

O godzinie 14 rozpoczęła się dziś pierwsza akcja w Lublinie, na deptaku przy ratuszu. Michał Wolny z AI informuje na temat tego co dzieje się Lublinie: - To happening lubelskiego oddziału Amnesty. Na białym prześcieradle wyłożymy ubrania dzieci jak i dorosłych, poplamione na czerwono. Mają one symbolizować zmarłych i rannych w czasie trwającego konfliktu. Będziemy też dziś zbierali podpisy wśród lublinian pod apelem do władz Izraela oraz Palestyny. Nasza akcja jest apolityczna. Nie stajemy po żadnej ze stron.

18 stycznia odbędzie się akcja w Warszawie. Początek o godzinie 13. Organizatorzy liczą na tłumne pojawienie się warszawiaków i szczere wpisy na balonach i wstędze, jaką planują rozwiesić między ambasadami Izraela a Palestyny po to, aby symbolicznie połączyć oba kraje i zaapelować o zaprzestanie przemocy.

Akcja w Polsce jest częścią międzynarodowej kampanii. Na całym świecie będą zbierane podpisy pod petycjami o zakończenie przemocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.