Facebook Google+ Twitter

Dziś podzielona Polska-Czy jutro będzie należeć do Polski Razem?

Wielkimi krokami zbliżają się wybory, wiele osób zadaje sobie pytanie: Co dalej z tą Polską? Czy odpowiedzią na nie będzie „Polska Razem”?

 / Fot. Sylwia LegutkoW ubiegłym tygodniu na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się debata z byłym ministrem sprawiedliwości i założycielem partii „Polska Razem” Jarosławem Gowinem, a także z wiceprezesem partii prof. Krystyną Iglicką – Okólską i Przemysławem Wiplerem prezesem Stowarzyszenia Republikanie, posłem i członkiem partii „Polska Razem”. Debatę zorganizowały wspólnie studenckie koła naukowe KWMP CONVERTUM i KRATOS działające przy Instytucie Politologii.

Zainteresowanie spotkaniem z politykami było bardzo duże. Jarosław Gowin przedstawił główne tezy programu / Fot. Sylwia Legutko swojej partii i pomysł na Polskę. Stwierdził, że potrzebne są radykalne zmiany w naszym kraju - dodając przy tym, że dziś polityk musi być konsekwentny i wiarygodny, a lojalność wobec obywateli, wyborców jest najważniejsza. Zwrócił uwagę na to, że polityka to nie tylko ideały, ale i interesy i jeżeli polityka ma być skuteczna to musi zaistnieć symbioza - połączenie ideałów i interesów.

Dlaczego rodziny wielodzietne mają większy wpływ na losy naszego kraju? Ustawa o braterskiej pomocy, jak się ma ona do naszej suwerenności? Co znaczą obrady Knesetu w Krakowie? - to jedne z wielu pytań jakie padły podczas tej debaty.  / Fot. Sylwia LegutkoPoruszano sprawę emerytur, emigracji, podatków. Dyskusja była merytoryczna, aczkolwiek nie pozbawiona dygresji między innymi na temat „Jabłka”, czyli symbolu partii, które w pewnej piosence jest „jabłuszkiem pełnym snów”, a dla Polski Razem jest to symbol wspierania polskiej przedsiębiorczości, ponieważ dziś jabłka są podstawowym polskim towarem eksportowym. / Fot. Sylwia Legutko

Według tej partii w Polsce należy kompletnie przebudować model państwa, „z molochu rozlazłego”, trzeba utworzyć państwo ograniczone dbające o interes narodowy. To nasze państwo musi być silne. Jeżeli chcemy by budżet państwa był pełen, to i portfele polaków muszą być pełne - powiedział Przemysław Wipler - przytaczając pozytywne przykłady z zagranicy. „W polityce ważne są dwie rzeczy trzeba mieć słuszność i trzeba ciężko pracować” - wspomniał Jarosław Gowin.

 / Fot. Sylwia LegutkoMy wyborcy wciąż mamy nadzieję, że politycy będą wykazywać się odwagą i charakterem w podejmowaniu różnych decyzji, które mają wpływ na jakość naszego życia. Ta debata z Jarosławem Gowinem przybliżyła zainteresowanym program nowej partii, która z pewnością na dłużej zaistnieje na naszej scenie politycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.