Facebook Google+ Twitter

Dziś poznamy protokół z prac komisji Jerzego Millera

5 września na stronie MSWiA oraz Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, zostanie ujawniona dokumentacja, z której korzystał Jerzy Miller przy tworzeniu swojego raportu, wyjaśniającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Jak podaje TVP Info, protokół liczy 1000 stron. Zawiera wyniki śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz stenogramy z rozmów prowadzonych w kokpicie Tu-154M.

W dalszym ciągu niejawny pozostanie załącznik numer 7, traktujący o obrażeniach ofiar. Z dokumentu zostaną także wyłączone fragmenty, których ujawnienie mogłoby zaszkodzić prowadzonemu przez wojskową prokuraturę śledztwu. W protokole zabraknie także nazwisk osób przypuszczalnie odpowiedzialnych za katastrofę polskiego samolotu.

Czytaj także: Znamy już raport Millera. A co Ty o nim sądzisz? Napisz!

Raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, napisany pod kierownictwem Jerzego Millera, liczy 328 stron. Załączniki stanowią dodatkowe 107 stron. Znajdziemy w nich między innymi opis i analizę systemów pokładowych Tu-154M wraz z charakterystyką uszkodzeń samolotu.

Według raportu przyczynami katastrofy było: zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości schodzenia do lądowania, w warunkach pogodowych uniemożliwiających kontakt wzrokowy z ziemią i spóźniony start procedury przejścia na drugi krąg. W konsekwencji miało to doprowadzić do zderzenia z drzewami, w wyniku którego samolot został pozbawiony części lewego skrzydła, czego skutkiem była utrata sterowności i zderzenie maszyny z ziemią.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.