Facebook Google+ Twitter

Dziś premier podejmie decyzję o pomocy finansowej dla rodzin górników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-22 11:15

Premier zapewnił, że dziś podejmie decyzje o udzieleniu pomocy finansowej rodzinom górników, poszkodowanych w wybuchu metanu w kopalni „Wujek-Śląsk”. W wyniku piątkowego wypadku w Rudzie Śląskiej zginęło 14 górników.

Donald Tusk zaznaczył, że pomoc rządu wyniesie mniej więcej po 50 tysięcy złotych na rodzinę. Dodał, że chodzi o pomoc doraźną związaną z finansowaniem leczenia, pochówku i zasiłku dla rodzin tych, którzy zginęli.

Tusk zaznaczył, że teraz należy bezwzględnie zbadać przyczyny wypadku i procedury, które były stosowane podczas akcji ratowniczej. Powiedział, że uruchomi działania prokuratury i policji by rozstrzygnąć najbardziej bulwersujące kwestie, jak to, że minęło 40 minut od wypadku, zanim wezwano pogotowie.

Premier podkreślił, że należy z takich tragedii wyciągać wnioski na przyszłość. Jego zdaniem potrzebne jest porozumienie między pracodawcami, związkami zawodowymi i politykami, dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa wydobycia - nawet kosztem zysków.

W szpitalach nadal przebywa 39 rannych w piątek górników. Najwięcej poszkodowanych jest w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, pozostali leżą w szpitalach w Sosnowcu,
Katowicach-Ochojcu, w Rudzie Śląskiej, Chorzowie i szpitalu miejskim w Siemianowicach Śląskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.