Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18993 miejsce

Dziś premiera nowego albumu Olbrzyma I Kurdupla

Album "In Side Shout" od dziś w polskich sklepach. W skład projektu wchodzą: Tomasz Gadecki i Marcin Bożek, a także gościnnie: Willi Hanne.

 / Fot. okładkaW skład duetu Olbrzym i Kurdupel wchodzą: Marcin Bożek i Tomasz Gadecki. Do współpracy przy płycie „In Side Shout” zaprosili perkusistę Williego Hanne.

Marcin Bożek - basista, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003r). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.

Tomasz Gadecki - saksofonista, który ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton.

Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa – nadal żyje.

W projekcie wziął także udział Willi Hanne, o współpracy z którym Gadecki i Bożek tak piszą:

"Do współpracy zaprosiliśmy perkusistę Williego Hanne. Jego obecność oraz gra zadziałały jak katalizator, ogniwo spajającego nasze trio. Jego muzyka nas uwiodła dbałością o detale, delikatnością, które nie burzyły koncepcji gry duetu, co więcej wnosiły nowy wymiar do naszego procesu tworzenia. Słychać tu to wszystko co wydarza się w ciszy, gdzie granicą ekspresji jest moment wydobycia dźwięku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.