Facebook Google+ Twitter

Dziś „Rewolucji ciąg dalszy” - spotkanie z Aleksandrem Milinkiewiczem

Fundacja Wolności i Demokracji oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zapraszają dziś (15 grudnia) na debatę pt.: „ Rewolucji ciąg dalszy. Międzynarodowa solidarność w doświadczeniu polskich i białoruskich ruchów opozycyjnych”.

Gośćmi spotkania będą przedstawiciele polskiej opozycji lat 1968, 1976, 1981 i późniejszych oraz tegoroczny laureat nagrody PE im. A. Sacharowa, lider zjednoczonych sił białoruskiej opozycji, Aleksander Milinkiewicz.

Otwarcie konferencji planowane jest na godzinę 16:30. W tematykę spotkania wprowadzić ma słuchaczy wypowiedź wiceprzewodniczącego PE Jacka Saryiusza Wolskiego nt. roli Parlamentu Europejskiego w promowaniu praw człowieka i wspieraniu wolności myśli.
Przewidziane jest również wystąpienie Senatora RP Zbigniewa Romaszewskiego i jego wykład o znaczeniu polsko – rosyjsko - czechosłowackiej współpracy w okresie konsolidowania się ruchów opozycyjnych.
O stanie faktycznym przestrzegania praw człowieka na Białorusi wypowiedzieć się ma naoczny obserwator, główny gość, Aleksander Milinkiewicz. Wszyscy mają uczestniczyć w przewidzianej dalej dyskusji dotyczącej efektywnych sposobów na rozprzestrzenienie „pomarańczowego wirusa” oraz roli Polski i Europy we wspieraniu ruchów demokratycznych na Białorusi.
Debatę poprowadzą również doświadczeni w działalności opozycyjnej aktorzy scen politycznych: Poseł RP Robert Tyszkiewicz (w latach osiemdziesiątych działacz opozycji młodzieżowej), Irena Lasota (organizatorka protestów studenckich w 1968 r., założycielka Instytutu na rzecz Demokracji w Europie Wschodniej (IDEE), oraz Paweł Zalewski (działacz podziemnego NZS w latach osiemdziesiątych).

Imprezę zakończy konferencja prasowa tegorocznego laureata nagrody im. A. Sacharowa,
lidera białoruskiej opozycji, Aleksandra Milinkiewicza.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do Centrum Prasowego PAP, na ulicę Bracką 6/8, w Warszawie.

źródło: www.wid.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.