Facebook Google+ Twitter

Dziś rocznica prezydentury Miedwiediewa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 09:05

Dziś mija rok wyborów prezydenckich w Rosji, które wygrał Dmitrij Miedwiediew. Moskiewscy eksperci są zgodni, że w pierwszym roku rządów nowy gospodarz Kremla musiał podejmować trudne decyzje.

Politolog Nikołaj Złobin na łamach rządowej „Rossijskoj Gazety" pisze, że rządy Miedwiediewa rozpoczęły się od wojny z Gruzją. Potem rozpoczął się kryzys finansowy ze spadkiem cen na ropę, nadwerężeniem budżetu i spadkiem poziomu życia ludności.

Miedwiediew nie przygotowywał się do bycia „prezydentem wojny i globalnego kryzysu gospodarczego", dlatego na bieżąco musiał korygować swoją strategię - podkreśla Złobin.

Inny politolog, Leonid Radzichowski, zwraca uwagę, że nie doszło do rozerwania tandemu prezydenta Miedwiediewa i premiera Putina.

Gazeta „Kommiersant" informuje z kolei, powołując się na badania ośrodka analitycznego „Centrum Lewady", że wśród Rosjan zaufanie do prezydenta Miedwiediewa spadło z 39 do 36 procent, a do premiera Władimira Putina z 62 do 48 procent. Socjolog Lew Gudkow mówi, że po wyborach prezydenckich spadek popularności jest nieunikniony. Tym razem został on wzmocniony kryzysem gospodarczym i wcześniejszymi zapewnieniami prezydenta i premiera, że nie dotknie on Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.