Facebook Google+ Twitter

Dziś rozpoczyna się kolejny etap remontu ul. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z Abrahama

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2008-04-11 18:02

Łatwo popaść w sztampę, gdy z regularnością kilku, kilkunastu dni trzeba pisać, że: "Kierowcy w Gdańsku muszą przygotować się na kolejne utrudnienia". Tym razem – na Grunwaldzkiej i ponownie w rejonie Klinicznej.

Dziś, od godz. 9 rozpoczyna się kolejny etap remontu ul. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z Abrahama (w połowie drogi między wiaduktem przy SKM Zaspa i halą Olivia). Prace, związane z budową Centrum Handlowego Oliwa, powinny zakończyć się za dwa tygodnie, czyli w niedzielę, 27 kwietnia.
To trzeci etap przebudowy skrzyżowania Grunwaldzka - Abrahama. Teraz wykonany będzie pas dla skrętu w lewo z Grunwaldzkiej, wraz z wykonaniem sieci w ul. Grunwaldzkiej i Abrahama. Zakres zmian w organizacji ruchu jest spory, więc korki większe niż zwykle raczej są murowane. W rejonie skrzyżowania zostaną wyłączone z ruchu lewe pasy jezdni ul. Grunwaldzkiej (dla obu kierunków). Samochody jadące Grunwaldzką przez skrzyżowanie z Abrahama będą mogły przejechać tylko na wprost. Nie będzie możliwy wjazd w Abrahama z Grunwaldzkiej, gdyż na Abrahama w rejonie skrzyżowania obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy ( jezdnia zostanie zwężona). Objazd wyznaczono ulicami Bażyńskiego i Wita Stwosza lub Chopina i aleją Wojska Polskiego.

Od soboty, od północy, rozpoczyna się natomiast kolejny etap przebudowy torowiska na skrzyżowaniu Hallera, Wyspiańskiego i Klinicznej. Zostanie zamknięty dla ruchu kołowego przejazd pod wiaduktem kolejowym na Hallera (koło przystanku SKM Gdańsk Politechnika), nie będzie zatem możliwy przejazd na wprost z Hallera w kierunku Opery Bałtyckiej oraz od al. Zwycięstwa do Brzeźna.

Wyznaczone zostaną objazdy:
• dla jadących Hallera z Brzeźna w kierunku centrum – ulicami Kościuszki do ul. Grunwaldzkiej lub Mickiewicza, Wyspiańskiego i Miszewskiego, także do Grunwaldzkiej.

• dla jadących al. Zwycięstwa z centrum w kierunku Brzeźna – ulicami Miszewskiego, Wyspiańskiego, Legionów i Kościuszki do Hallera.

• dla jadących ul. Marynarki Polskiej z Nowego Portu w kierunku centrum – ulicą Jana z Kolna.
Dotychczasowe objazdy i wyłączenia ruchu w tym rejonie zostają niestety utrzymane.
Orientacyjna data zakończenia robót w tej części Gdanska to noc z soboty na niedzielę 26/27 kwietnia. ZKM Gdańsk zapowiadał, że mniej więcej wtedy miała się zakończyć przebudowa torowiska na tym skrzyżowaniu.

Tydzień temu zakończył się prowadzony równolegle remont kanalizacji w rejonie wspomnianego skrzyżowania. Środki na remont pochodziły z Funduszu Spójności UE.
To dobra wiadomość, jednak gdańszczan i tak irytują remonty, wyłączenia, korki. Nasza redakcja zasypywana jest listami i mailami w tej sprawie. Czytelnik pytał, dlaczego mimo remontu przy Klinicznej na kilka dni zamknięto wiadukt między Stocznią Gdańsk i Błędnikiem. Urzędnicy zapewniają, że robią wszystko, aby utrudnienia były jak najmniejsze.

Sytuacje awaryjne:

Elżbieta Banach,kierownik działu utrzymania obiektów inżynierskich w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni

Sytuacja z wyłączeniem wiaduktu koło Gdańska Stoczni była kłopotliwa, ale awaryjna. Nie mogliśmy przewidzieć, że jakiś samochód z impetem zniszczy w tym miejscu słupki ograniczające wysokość. Potrzebowaliśmy kilku dni było na wybetonowanie nowych fundamentów. Od początku tygodnia ruch odbywa się normalnie. Zrobiliśmy wszystko, żeby zamknięcie było jak najkrótsze. Zapewniam, że nie był to planowany remont. Zdajemy sobie sprawę z utrudnień w rejonie Klinicznej. Wiemy, że ten wiadukt to jedna z alternatyw dojazdu do centrum Gdanska. Zapewniam, że w miarę możliwości Zarząd Dróg i Zieleni robi wszystko, by remonty dróg, zwłaszcza w bliskiej odległości, się na siebie terminowo nie nakładały.

Paweł Rydzyński
-
POLSKA Dziennik Bałtycki  / Fot. A.Warżawa
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.