Facebook Google+ Twitter

Dziś rozpoczyna się "Planete Doc Review"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 19:34

Ponad 140 najlepszych filmów dokumentalnych ze świata do obejrzenia w 10 dni - same polskie premiery i cztery światowe - to program 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Planete Doc Review".

Jest to prezentacja najwybitniejszych dokumentów ostatnich dwóch lat, laureatów nagród na najważniejszych festiwalach na świecie. Przegląd potrwa od 8 do 17 maja.

Główne pokazy odbędą się w warszawskiej Kinotece. Ale przez pierwsze dwa dni festiwalu - dziś i jutro - 10 filmów wybranych z programu imprezy będzie pokazanych w 19 miastach Polski - zapowiada dyrektor przeglądu Artur Liebhart.

W konkursach festiwalowych startuje 40 filmów. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs główny o Nagrodę Millennium dla filmów pełnometrażowych oraz konkurs o Nagrodę Magicznej Godziny dla filmów do 70 minut. Swoją nagrodę przyzna też publiczność. Nowością festiwalu są Warszawska Nagroda Ekologiczna, Nagroda Amnesty International oraz Nagroda Jury Dialogu Ekumenicznego.

W konkursie głównym festiwalu o Nagrodę Millennium i 8 000 Euro będzie walczyć 19 pełnometrażowych kinowych filmów dokumentalnych ostatniego roku. O nagrody festiwalowe walczy pięć polskich filmów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.