Facebook Google+ Twitter

Dziś rozpoczynają się 55. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Współautorzy: Marta Wróbel

Dzisiejszy dzień jest dniem zamkniętym na 55. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, odbywają się one w Pałacu Kultury i Nauki. Targi potrwają do 23 maja (niedziela) i będą pełne niezwykłych wydarzeń i atrakcji dla zwiedzających.

Książka / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Divide-and-conquer.jpgPierwszego dnia targów ogłoszone zostaną nominacje do Nagrody Literackiej NIKE oraz nagrody literackiej Gdynia. Start o godzinie 12.

- Wielką atrakcją tegorocznych Targów Książki będą wszystkie atrakcje związane z Chopinem, a przede wszystkim niezwykły i jedyny fortepian Yamahy (specjalnie sprowadzony do Polski z tej okazji), który "zapamiętuje" uderzenia w klawisze i potrafi odtwarzać wykonania największych mistrzów. Fortepian będzie cały czas grał i będzie można do niego podejść (część jest przezroczysta! widać jak gra) - mówi Roman Czejarek, rzecznik prasowy MTK w Warszawie.

Nowością tegorocznych Targów będzie wręczenie nagrody organizowanego przez Empik Konkursu na Najlepszą Książkę dla Dzieci "Przecinek i kropka". Nagrodzoną pozycję poznamy w sobotę, 22 maja. Nominacje 10 książek wybranych przez jury tego konkursu ogłoszone zostały 23 kwietnia 2010, w Międzynarodowy Dzień Książki.

Bilety na targi są w cenie: 3 pln - bilet ulgowy, 7 pln - bilet normalny, 13 pln - stała karta wstępu.

Honorowymi gospodarzami 55. MTK zostali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, patronem medialnym 55. MTK jest Telewizja Polska. Organizatorem targów jest Ars Polonia.

W pdf-ie można pobrać ramowy plan tegorocznych Targów, jednak Roman Czejarek podkreśla, że mogą pojawić się zmiany, ponieważ ciągle zgłaszają się kolejni wydawcy.

Ramowy program 55. Międzynarodowych Targów Książki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ja mam codziennie dzień czytania , teraz czytam Kinga-Komórka .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.05.2010 10:23

Co prawda mnie tam nie będzie i nie wybrał bym się na targi, ale informacja dla zainteresowanych cenna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informację, dla mnie była bardzo ciekawa i ważna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Targi Książki - chciałabym być na takiej imprezie. Mam nadzieję, że Wam uda się tam być.I tutaj na łamach Wiadomośći opiszecie wrarzenia z pobytu tam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.