Facebook Google+ Twitter

Dziś rozpoczynają się 65. Frankfurckie Targi Książki

W tym roku frankfurckie targi książki obchodzą jubileusz 65-lecia. A że tegorocznym gościem honorowym jest Brazylia, wypada powitać – BEM VINDO, Brazylio!

 / Fot. Fot.Rajmund CzokPrzewiduje się, że w ciągu pięciu dni trwania targów przez wszystkie olbrzymie hale (170 tys. m2) przewinie się 280 tys. osób. By móc zwiedzić wszystkie 1500 stoisk, należałoby przebiec truchcikiem kilkadziesiąt kilometrów i tylko pobieżnie zerknąć na kilkaset tysięcy wystawionych woluminów przez 7300 wydawców oraz poznać 1500 goszczących na targach autorów.

Czym dla nas są targi książki? Po prostu transformatorem pomysłów i myśli zawartych w książkach. Książki stanowią znakomitą pożywkę dla wiecznie spragnionych czytelników. Takiej pożywki dostarczyło tym razem również 70 brazylijskich autorów, którzy zawitali do Frankfurtu.

Uroczystego otwarcia brazylijskiego pawilonu dokonał wiceprezydent tego kraju, Michel Temer, w obecności niemieckiego ministra spraw zagranicznych Guido Westerwelle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gorąco polecam, tym bardziej, że tym razem (wreszcie) polskie stoisko jest obficie zaopatrzone w różne nowości wydawnicze. Uważam, że stało się to dzięki naszej krytyce kierowanej pod adresem wydawców w latach ubiegłych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jest jest Targi Ksiazki, to największe wydarzenie kulturalne frankfurckiej jesieni. Mam nadzieje, że w sobotę łyknę choć trochę tej targowej atmosfery.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.