Facebook Google+ Twitter

Dziś rozpoczynają się wałbrzyskie Fanaberie Teatralne

Fanaberie Teatralne to już siódma edycja oczekiwanego przez fanów teatru wydarzenia. To różnorodny przegląd tego co się obecnie w teatrze dzieje.

Oficjalny plakat reklamowy wałbrzyskich "Fanaberii" pochodzący ze strony www.teatr.walbrzych.pl / Fot. wałbrzyski teatrZaczęło się dość banalnie, siedem lat temu, kiedy to postanowiono w mieście słynącym głównie z zamkniętych kopalni zrobić festiwal, na który zjeżdżają teatromani z całej Polski. Już sam ten pomysł można by wtedy nazwać fanaberią, dziś jest on niewątpliwym sukcesem. Tegoroczny repertuar to aż dwanaście różnorodnych spektakli, zespoły teatralne z całej Polski (i nie tylko: w tym roku w repertuarze także baśń meksykańska), między innymi z Olsztyna, Wrocławia, Kielc i Łodzi.

Motywem przewodnim festiwalu zawsze jest, parafrazując słowa Dyrektor Wałbrzyskiego Teatru, brak jakiegokolwiek motywu przewodniego. Zaś to, co łączy wszystkie "Fanaberie" to niezwykła różnorodność w doborze repertuaru. Od monodramu po spektakle na dużą scenę, jednym słowem dla każdego cos się znajdzie.

Festiwal odbędzie się w dniach 20-26 listopada. Warto zwrócić uwagę na spektakle "Jackie. Śmierć i księżniczka" oraz "Samotność pól bawełnianych", których reżyserzy Weronika Szczawińska i Radosław Rychlik, swoje kolejne spektakle będą reżyserować właśnie na deskach Wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego.

W repertuarze nie zabraknie także dwóch premier wałbrzyskiego teatru, "Zemsty" w reżyserii wspomnianej Weroniki Szczawińskiej oraz "Madonny" Małgorzaty Sikorskiej- Miszczuk.
Pojawi się także spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych, Tymona Tymańskiego "Mdłość, mniezłość, miłość". Festiwal zakończy jak zwykle występ gwiazdy, po kilku latach na wałbrzyską scenę powróci Renata Dancewicz w sztuce „Tutam” pochodzącej z repertuaru Teatru Nowego w Zabrzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.