Facebook Google+ Twitter

Dziś rozstrzygnie się los stoczni w Gdyni i Szczecinie

Aź osiem tysięcy stoczniowców może stracić pracę, jeśli, mimo przedłużonego terminu, inwestor z Kataru do dziś, do godziny 23:59 nie wpłaci 380 mln zł.

TVN24 / Fot. screenZagrożona upadłością jest Stocznia Szczecin i Gdynia. Ministerstwo skarbu nieoficjalnie przyznaje, że nie ma wiedzy dlaczego katarczycy czekają z wpłatą do ostatniego dnia. Z powodu takiego rozwoju wypadków, resort przygotowuje się do najgorszego i tak napawdę, nie spodziewa się, że pieniądze wpłyną.

Jeśli, rzeczywiście tak się stanie, Agencj Rozwoju Przemysłu zajmująca się sprzedażą stoczni, ma wydać komunikat, że inwestor jest dalej poszukiwany, a majątkiem stoczni zainteresowana jest duża polska firma.

Czarny scenariusz jest bardzo prawdopodobny, więc miniser skarbu Aleksander Grad, zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska ma zostać zdymisjonowany.

Pierwszy termin dla inwestora upłynął 22 lipca. Przyczyną niedokonania wpłaty miał być list Stowarzyszenia Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego do emira Kataru. Przekonywali w nim, że przejęcie stoczni jest nielegalne. Jak donoszą media, Stowarzyszenie na początku sierpnia znowu wysłało podobne pismo.

Źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.08.2009 22:26

PRemier dokona cudu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.