Facebook Google+ Twitter

Dziś rusza akcja "Podziel się Posiłkiem"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-27 07:54

Czwarta edycja akcji ma na celu rozwiązanie problemu niedożywienia dzieci w Polsce. Z okazji inauguracji akcji, dziś w Radomiu odbędzie się koncert. Wystąpi w nim plejada gwiazd.


Logo programu Wystąpią m.in.: Monika Brodka, Kasia Cerekwicka, Kasia Kowalska, Krzysztof Kiljański, Mandaryna, Maryla Rodowicz, Stachursky, Lidia Kopania i Anna Szarmach. Impreza nie jest biletowana, choć symbolicznym „biletem wstępu” na koncert będzie żywność zbierana przez Bank Żywności.

Koncert będzie transmitowany na antenie telewizji Polsat od godziny 19.30.

Podczas koncertu w trasę wyruszy TIR "Podziel się Posiłkiem", który będzie podróżował po Polsce do połowy października. W każdą sobotę odwiedzi inną miejscowość. Zatrzyma się m.in. w Lublinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Rzeszowie, Olsztynie, Tczewie i Pile, by 14 października dojechać na finał do Rudy Śląskiej. W każdej z tych miejscowości wraz z przybyciem TIR-a, odbędzie się lokalna zbiórka żywności. Zbiórkom towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne, koncerty i pikniki rodzinne.

Celem czwartej edycji programu Podziel się Posiłkiem jest wsparcie i aktywizacja tych, którzy chcą walczyć
z problemem niedożywienia w lokalnych społecznościach. Instytucje zaangażowane w program zakładają, że w zbliżającym się roku szkolnym powstanie co najmniej 500 lokalnych koalicji Podziel się Posiłkiem, w ramach których biznes, samorząd, szkoły, organizacje pozarządowe i media, będą razem skutecznie walczyć z niedożywieniem dzieci.

Więcej: www.podzielsieposilkiem.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.09.2007 20:18

Moim zdaniem ta akcja jest potrzebna....byłam w tym roku, jak i w poprzednim wolontariuszką i zbierałam ową żywność... Sama nawet kupiłam 12 paczek makaronu.....zakładając że z takiej paczki naje się 6 dzieci, to dokarmiłam ich aż 72......patrząc na te wszystkie kartony z jedzeniem aż serce się radowało, że aż tyle dzieci dostanie w końcu ciepłe posiłki.....piekarze nadal będą wyrzucać chleb, a dzieci nie szanować, ale liczy się to, że chociaż staramy się pomóc.....dzieci na prawde będą wdzięczne....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Walka z problemem to jedno - a co z wyrzucaniem chleba przez piekarzy? Co z dziećmi, które nie szanują jedzenia? Nie mam nic przeciwko akcjom tego rodzaju (nawet wspieram), ale coś trzeba zmienić - w polskim prawie albo mentalności. Zapraszam do mojego artu "Co robimy z chlebem" - próbowałam tam podjąć temat..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.