Facebook Google+ Twitter

Dziś rusza Festiwal Filmów Latynoamerykańskich

W Warszawie rozpoczęło się święto kina rodem z Ameryki Łacińskiej. Od dziś do 5 czerwca, w warszawskiej Kinotece, kinie Muranów i Kinie.lab, odbywać się będą pokazy w ramach Festiwalu Filmów Latynoamerykańskich.

ftp://ftp.manana.pl/Festiwale/9. FESTIWAL FILMOW LATYNOAMERYKANSKICH/9ffLA - PLAKAT.jpg / Fot. Materiały dystrybutora Na festiwalu zostanie wyświetlonych łącznie około 35 filmów, w tym 16 autorskich, rywalizujących w konkursie "Nowe Kino Ameryki Łacińskiej". Wśród filmów konkursowych znajdują się głównie filmy fabularne, natomiast pozostałe to także dokumenty i filmy muzyczne.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się dzisiaj o 20.30 w kinie Muranów. Gościem specjalnym imprezy będzie Yulene Olaizola, młoda meksykańska reżyserka, której film "Tajemnice Szekspira i Wiktora Hugo", zostanie wyświetlony jako pierwszy podczas wydarzenia. Nie tylko początek festiwalu będzie emocjonujący. Zakończenie warszawskiego cyklu, 5 czerwca, uświetni swoją obecnością wybitny twórca Carlos Sorin, a jego film "Droga do świętego Diego" zakończy pokaz w stolicy. Po projekcji będzie także możliwość rozmowy z reżyserem.

Podczas festiwalu odbędzie się także cykl spotkań, na których ludzie związani z kulturą latynoamerykańską będą opowiadać o filmach, o literaturze, muzyce wywodzącej się z tego kręgu kulturowego. Będzie także nawet o... piłce nożnej. Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie organizatora. http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Carlos_Sorin.jpg Carlos Sorin / Fot. Mario Antonio Pena Zapatería

Piotr Kobus, jeden z organizatorów festiwalu mówi, że celem przedsięwzięcia jest ukazanie Polakom bogactwa
kulturowego krajów Ameryki Łacińskiej, które najpełniej realizuje się właśnie w kinie. Organizatorzy liczą, że w tegorocznej imprezie, podobnie jak w poprzednich latach, udział weźmie kilka tysięcy osób.

Czy tak się stanie? W Kinie.lab dowiedzieliśmy się, ilość rezerwacji na seanse jest niewielka. Jak będzie naprawdę? Czy dopisze publiczność? Będzie można to sprawdzić już dzisiaj wieczorem, w kinie Muranów.

Wejściówki na pokazy filmowe w Kinotece i kinie Muranów kosztują 18 zł, w Kinie.lab 15 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.