Facebook Google+ Twitter

Dziś rusza Krakowska Noc Teatrów 2010

W nocy z 18 na 19 czerwca w Krakowie odbędzie się 4. edycja Nocy Teatrów. W imprezie bierze udział 11 teatrów instytucjonalnych i prawie 13 nieinstytucjonalnych grup teatralnych, które przygotują 67 prezentacji. Tego wieczoru instytucje te otworzą swoje wnętrza za darmo.

Teatr im. Juliusza Słowackiego. / Fot. Weronika TrzeciakNoc Teatrów jest organizowana od 2007 roku i ma na celu "aktywizację środowiska aktorskiego i większe otwarcie publiczności na różne formy teatralne". Projekt ten cieszy się niesłabnącą popularnością. Warto pokreślić, że został on laureatem plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski 2007.

Impreza ta daje możliwość zobaczenia najciekawszych przedstawień sezonu, teatrów tańca i spektakli ulicznych, uczestniczenia w warsztatach teatralnych oraz spotkania z aktorami. Dodatkowo podczas tej nocy można zwiedzić niedostępne na co dzień zakamarki scen oraz pomieszczenia garderobiane.

Spektakle odbywają się w salach, piwnicach, ogródkach oraz na największych placach Krakowa. Większość z nich opartych jest na pozawerbalnym przekazie, łatwym do odczytania cudzoziemców. Oprócz bieżącego repertuaru krakowskich teatrów z ostatnich miesięcy, można będzie zobaczyć także spektakle przygotowane specjalnie na tę niezwykłą noc oraz takie, które zostaną pokazane po raz pierwszy.

Impreza powstała w ramach cyklu "Krakowskie Noce". Pierwszym wydarzeniem z cyklu w tym sezonie była Noc Muzeów (14/15 maja). Czekają nas jeszcze: Noc Jazzu (17/18 lipca) oraz Noc Cracovia Sacra (14/15/16 sierpnia).

Organizatorami są: Urząd Miasta Krakowa oraz Teatr KTO. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

NOC TEATRÓW 2010:
18/19 czerwca
wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To dobrze, że Ci się udało. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja byłem ;) I kilka relacji zrobiłem:
link
link
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie tez niestety tam nie będzie. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie najbardziej podoba się możliwość zobaczenia niedostępnych miejsc, jak choćby zakamarków Teatru im. Juliusza Słowackiego czy Opery Krakowskiej. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest bardzo dobra metoda do promocji sztuki teatralnej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.