Facebook Google+ Twitter

Dziś ruszają śląskie juwenalia!

W środę rozpoczynają się czterodniowe juwenalia w Katowicach. Tegoroczne zainauguruje parada uliczna o godz 11.00, która ruszy spod Akademii Ekonomicznej w Katowicach w kierunku rynku.

http://www.sxc.hu/photo/792156 / Fot. Marcus ÖsterbergWezmą w niej udział władze Porozumienia Uczelni, przedstawiciele władz lokalnych i studenci.
Na rynku, oprócz przekazania kluczy do bram miasta, przez prezydenta Katowic, odbędą się pokazy artystyczne, symulacja wypadku drogowego oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Inaugurację uzupełnia popołudniowy kabareton na stołówce Uniwersytetu Śląskiego - początek, godz. 17. Wystąpią kabaret DNO, Kabaret Młodych Panów, Kałasznikoff i Balet Mongolski. Wstęp - 5 zł.

W czwartek od godziny 16 studenci będą świętować na piwnej biesiadzie ze studenckim studiem radiowym Egida. Impreza odbędzie się na osiedlu akademickim UŚ – Katowice Ligota. Gwiazdą wieczoru będzie DJ FEEL X, który zagra od godziny 20. W tym samym czasie odbędą się jeszcze dwie imprezy – w klubie studenckim Straszny Dwór zagrają m.in.: Komety – bilety 2 zł. W klubie Kwadraty gwiazdą wieczoru będzie East West Rockers.

Piątek upłynie pod znakiem zabawy w klubie studenckim Straszny Dwór i Kwadraty. Pierwszy z klubów zgromadzi fanów takich zespołów jak Metanowa (zwycięzca przeglądu FAZA 2008) i Pogodno. W drugim z klubów od godz. 20 odbywać się będzie bollywoodzka impreza, której towarzyszy mieszanka muzyki indyjskiej – Masala Attacks!

Ostatni dzień juwenaliów śląskich to plenerowy koncert na lotnisku Muchowiec. Od godziny 16 występować będą amatorskie zespoły. Następnie studenci będą mogli bawić się przy muzyce zespołów: Beltaine, Akurat, Dick4Dick i T.Love. Impreza potrawa do późnych godzin nocnych. Organizatorzy poza koncertami przygotowali także wiele atrakcji, wśród nich: ściankę wspinaczkową, skoki na bungee czy loty balonem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dajcie czadu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Udanej zabawy studenciaki :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.