Facebook Google+ Twitter

Dziś skorzystasz z bezpłatnej porady adwokatów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 10:58

850 adwokatów udziela dziś bezpłatnych porad prawnych. Akcję "Adwokaci pro bono" organizuje Naczelna Rada Adwokacka.

W godzinach 9 do 15 pomoc będzie można uzyskać w kancelariach adwokackich, i niektórych siedzibach Okręgowych Rad Adwokackich w 181 miastach w całej Polsce. Akcja przeznaczona jest dla osób, ktorych nie stać na poradę odpłatną.

Paweł Rochowicz, rzecznik Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie mowi, że Polacy rzadko korzystają z usług adwokatów zanim jeszcze sprawa trafi do sądu."Chcemy do tego zachęcać, a przy okazji popularyzować świadomość, że w wielu przypadkach przysługuje obrona z urzędu" - dodaje rzecznik Naczelnej Rady Adwokackiej.

Nie ma ograniczeń co do zakresu sprawy, z którą można zgłosić się do adwokatów biorących udział w akcji. Mogą to być sprawy spadkowe, rozwodowe czy inne. Warto wziąć ze sobą dokumenty - pisma urzędowe, umowy.

Podczas poprzedniej akcji, która odbyła się w maju adwokaci udzielili 12500 porad, tym razem NRA spodziewa się znacznie więcej zgłoszeń, ponieważ podwoiła się liczba adwokatow udzielających tych porad.

Dokładne informacje o dzisiejszej akcji "Adwokaci pro bono" można uzyskać na stronach Naczelnej Rady Adwokackiej oraz pod numerem telefonu 0 22 505 25 00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.