Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1978 miejsce

Dziś Świadkowie Jehowy obchodzą swoje jedyne święto

Na dziś, czyli 23 marca 2016 roku, przypada 14 Nisan według żydowskiego kalendarza - dzień, w którym prawie 2000 lat temu Jezus Chrystus poniósł męczeńską śmierć. Wydarzenie to każdego roku upamiętniają Świadkowie Jehowy.

Uroczystość upamiętniająca śmierć Chrystusa odbywa się najczęściej w Sali Królestwa Świadków Jehowy / Fot. jw.orgNa kilka godzin przed śmiercią Jezus Chrystus zapewnił swoich wiernych apostołów, że będą z nim w jego niebiańskim Królestwie (Łukasza 22:28-30). Później obiecał pewnemu przestępcy: „Będziesz ze mną w Raju” (Łukasza 23:43). Jak te słowa się urzeczywistnią?

- Spełnienie obu tych obietnic jest możliwe dzięki temu, że Jezus oddał życie za całą ludzkość, nawet za grzeszników takich jak wspomniany przestępca. Ofiarna śmierć Chrystusa ma tak wielkie znaczenie, że polecił on swoim naśladowcom ją upamiętniać (Łukasza 22:19, 20) - czytamy w serwisie internetowym Świadków Jehowy.

Ustanowiona przez Jezusa Pamiątka jego śmierci przypada w tym roku na środę 23 marca.

- Świadkowie Jehowy serdecznie zapraszają Cię na tę uroczystość. W jej trakcie dowiesz się, jaki pożytek z tego, co uczynił Jezus, możesz odnieść Ty i Twoja rodzina - czytamy w serwisie jw.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.