Facebook Google+ Twitter

Dziś Światowy Dzień Misia Pluszowego

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Misia Pluszowego, w tym roku mija 112 lat od powstania pierwszych pluszaków.

A wszystko zaczęło się pod koniec XIX w. w Niemczech, kiedy sparaliżowana Margarete Steiff zaczęła szyć pluszowe zwierzątka,a to zainspirowało jej brata do założenia pierwszej na świecie firmy produkującej pluszowe zabawki.

Z tej okazji w wielu miastach zaplanowane są specjalne wydarzenia dla najmłodszych, jednym z nich jest uruchomienie nowego serwisu internetowego - Miśkolandia.

Miśkolandia nie jest zwyczajnym sklepem z zabawkami. To kraina, w której mieszkają wyjątkowe pluszowe misie. I tak Matylda jest artystką, a w jej towarzystwie każda mała malarka z zapałem będzie rozwijać swój talent. Z kolei Oskar to niestrudzony podróżnik – z nim niestraszna żadna wyprawa, rzeczywista, czy tylko łapką po mapie. I w końcu Louis – mózgowiec z zadatkiem na naukowego geniusza – zainspiruje do odkrywania tajemnic wszechświata. We trójkę stanowią kwintesencję tego, co inspiruje dzieci do odkrywania świata, kultury i nauki. Każdy z nich ma nie tylko wyrazistą osobowość – ma też wszyte satynowe serduszko i własną metrykę urodzenia. W momencie zakupu misiowi można nadać imię i datę urodzenia, a dane te znajdą się w jego metryce. Miś może mieć też elegancki paszport, z którym będzie mógł bez przeszkód podróżować z dzieckiem po całym świecie.

Oprócz trzech pluszowych misiów Miśkolandia oferuje swoim małym przyjaciołom opowieści o ich niezwykłych przygodach, wysyłane dwa razy w miesiącu w postaci specjalnej gazetki, a także gry, łamigłówki i kolorowanki dostępne na www.miskolandia.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak? Światowy Dzień Misia Pluszowego? To już wiem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.