Facebook Google+ Twitter

Dziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-28 09:58

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy jest obchodzony dzisiaj w Polsce i ponad 70 innych krajach. W ubiegłym roku w taki sposób życie straciły w Polsce aż 523 osoby. Prawie tysiąc doznało ciężkich obrażeń, a lżejszych ponad 100 tysięcy.

Liczba ofiar śmiertelnych w porównaniu z rokiem 2007 wzrosła o 10 procent. Z powodu wypadku przy pracy poszkodowani nie pracowali w ubiegłym roku przez 3 i pół miliona dni.

Główne uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy jak co roku odbędą się we Wrocławiu. Podczas seminarium spotkają się tam społeczni inspektorzy pracy, naukowcy, pracodawcy, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz związkowcy. Członkowie „Solidarności" pamięć o ofiarach wypadków przy pracy uczczą także w każdym zakładzie pracy. Zapłoną tam świece, prowadzone będą też rozmowy poświęcone bezpiecznej pracy.

Idea Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy narodziła się w Kanadzie, gdzie na początku ubiegłego wieku doszło do katastrofy w kopalni, w której zginęło wielu górników. Między innymi te ofiary uczcił w 1986 roku Kanadyjski Kongres Związków Zawodowych, który przyjął datę 28 kwietnia jako Dzień Pamięci Pracowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.