Facebook Google+ Twitter

Dziś Światowy Dzień Ziemi

Jak co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło akcji brzmi: "Las całkiem blisko nas" i jest związane z Międzynarodowym Rokiem Lasów ogłoszonym przez ONZ.

Tegoroczne hasło akcji brzmi: "Las całkiem blisko nas" i jest związane z Międzynarodowym Rokiem Lasów ogłoszonym przez ONZ. Malejąca liczba lasów na całym świecie spowodowała, iż wiosenne kampanie będą poświęcone właśnie temu problemowi. Organizatorzy Dnia Ziemi wspominają, że każdy w tym szczególnym dniu powinien coś zrobić dla naszej planety. W zeszłym roku w akcji wzięło udział ponad 17 tysięcy organizacji ze 140 krajów.

W Polsce festyn finałowy Światowego Dnia Ziemi 2011 odbędzie się 8 maja w parku Pole Mokotowskie w Warszawie. To już 21. edycja Dnia Ziemi w naszym kraju - inicjatorem akcji był dr Jan Rzymełka z Katowic. Pierwsze obchody odbyły się w 1990 roku w Warszawie.

Pomysłodawcą Dnia Ziemi był John McConnell, który na konferencji UNESCO w 1969 roku przedstawił swój projekt. Idea ta spodobała się przede wszystkim środowiskom ekologów i studentów w Stanach Zjednoczonych. Zainteresowanie wykazywali także niektórzy reprezentanci świata polityki i mediów. Pierwszy Dzień Ziemi odbył się 21 marca 1970 roku w San Francisco.

Źródła:

- TVP
- Wikipedia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Materiały o przyrodzie nie maja takiej poczytności jak te o Smoleńsku czy o jedynie słusznej linii myślenia co się tam wydarzyło.
A dla czego?
Bo zagubiliśmy sens naszego istnienia, zamiast łączyć się w dobrej sprawie dzielimy się choćby na przekór jak Pawlak z Kargulem.
Czy hipokryzja może sięgnąć dna. W naszym kłótliwym kraju to nawet drugiego dna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.