Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

57609 miejsce

Dziś urodziny Kurta Cobaina. Gdyby żył, kończyłby 45 lat

Nie był ani wielkim gitarzystą, ani wielkim wokalistą, ale był wielkim artystą. Gdyby Kurt Cobain dzisiaj żył, kończyłby 45 lat.

 / Fot. Michael Labowicz, CC BY-SA 2.0 / WikipediaCiężko w tej sprawie wyzbyć się emocji, tym bardziej, kiedy artysta odgrywa w naszym życiu ważną rolę. Dla licealnej młodzieży, która w tajemnicy przed rodzicami uprawiała seks, zapijając go szlachetnymi jabolami, Cobain był cool. Widziałem wiele filmów o dorastaniu oraz buncie, i przez chwile czułem się jednym z bohaterów tego scenariusza - nikt mnie nie rozumiał, oprócz Kurta, dodawał mi otuchy i wsparcia. Śmieszne? A może jednak nie? Czy szukanie odpowiedzi na własne rozterki w sztuce jest czymś złym?

Swego czasu znałem wszystkie utwory Nirvany na pamięć w kolejności ustalonej na płycie. Koleżankom, które chciały ode mnie pożyczyć "Nevermind", odmawiałem, uzasadniając swój wybór, że i tak one tego nie zrozumieją. Nirvana to było moje życie.  / Fot. W24Zaraziłem nią też swojego ojca, wiernego klasyce lat 70; dla niego Kurt Cobain jest przeznaczony na trudne chwile. Kolejny dowód na to, że jeszcze nie raz w swoim życiu po niego sięgnę.

Zobacz też: 20 lutego Kurt Cobain skończyłby 45 lat [GALERIA + VIDEO]


Powinniśmy się cieszyć, ponieważ w nieodległej przeszłości po nieszczęśliwszym świecie stąpał razem z nami ostatni z "wielkich". Bo Nirvana to dla mnie pierwsza 10 najważniejszych wykonawców w historii muzyki popularnej. Pewnie ten wybór niektórych może dziwić; gdzie im tam pod względem muzycznym do Led Zepellin, Pink Floyd czy Queen. Jednak przeważnie w tego typu zestawieniach pierwsze miejsce okupuje zespół The Beatles i raczej trudno mówić o nich jako wirtuozach muzyki. Dla mnie Nirvana to taki The Beatles grunge'u, zespół, który stworzył coś nowego i miał swój charakterystyczny pomysł na muzykę. Nirvana to jasność oraz klarowność wyrazu muzycznego, i przede wszystkim kompozycje; wystarczą dwa dźwięki, a utwór zostaje w głowie na całe życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.02.2012 12:15

Kiedy w radiu podali informację o jego śmierci, byłam akurat w sklepie, przymierzałam buty. No i od tego momentu nic już nie było ważne... butów nie kupiłam... Wspaniały artysta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uznałem, ze wersja Nirvany jest na tyle znacząca, i inna od oryginału, że warto ją tutaj zamieścić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemysław Trubalski@, no tak, covery też wziąłem pod uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Viola Cybulska, Sappy było w moim zestawieniu, ale w ostatnim momencie zmieniłem go na In Bloom. Ignorancją z mojej strony byłoby pominięcie tej piosenki w pierwszej "10".

Komentarz został ukrytyrozwiń
mark sinclair
  • mark sinclair
  • 20.02.2012 21:19

kurt cobain the greates!!!minęło 18 lat od kąd ich pierwszy raz usłyszałem i pokochałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Viola Cybulska
  • Viola Cybulska
  • 20.02.2012 20:14

Dzięki za przypomnienie tego wyjątkowego Artysty! Niezwykłego, genialnego, tragicznego, ujmującego, naturalnego, nieodkrytego nawet w małym procencie.
Z tym, że nie był najlepszym wokalistą i gitarzystą można dyskutować- plasuje się przecież zawsze na szczycie setek najlepszych w historii Do zestawu ulubionych dodałabym jeszcze wiele, ale może dzisiaj na przykład "Sappy"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.