Facebook Google+ Twitter

Dziś w Parlamencie Europejskim debata o polskich stoczniach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-21 08:40

W Parlamencie Europejskim odbędzie się wieczorem debata w sprawie polskich stoczni. Zorganizowano ją na wniosek Partii Europejskich Socjalistów, ale pod wnioskiem podpisali się polscy eurodeputowani z różnych opcji politycznych.

Europoseł PiS Marcin Libicki ubolewa, że w czasie gdy rządy państw Wspólnoty za wszelką cenę ratują własny system bankowy, w Polsce z powodu pomocy publicznej chce się zamknąć całą branżę przemysłową.

Poseł SLD, były wojewoda zachodniopomorski Stanisław Wziątek podkreśla, że uczestnicy debaty w Parlamencie Europejskim chcą zwrócić uwagę na szczególne miejsce przemysłu stoczniowego w naszym kraju oraz na to, jak bankructwo stoczni wpłynęłoby na stan polskiej gospodarki.

Wiadomości dochodzące z Brukseli nie są niestety dobre. Unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes nie zmienia zdania i chce rekomendować Radzie Komisarzy odrzucenie polskich projektów restrukturyzacji i prywatyzacji przemysłu okrętowego. "Solidarność" domaga się spotkania z premierem i dymisji ministra skarbu. W przyszły wtorek w Brukseli ma się odbyć manifestacja polskich związkowców.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.