Facebook Google+ Twitter

Dziś w Warszawie rusza Bom Dia Brasil!

Od dziś do 12 września warszawski Nowy Świat zamieni się w gorącą Brazylię dzięki 7. edycji festiwalu. Parada karnawałowa, warsztaty językowe, panel dyskusyjny, kino brazylijskie, Targ Latino - takie atrakcje czekają na uczestników, którzy nie przestraszą się kiepskiej pogody.

Parada brazylijska / Fot. OrganizatorFestiwal Bom Dia Brasil! (Dzień dobry Brazylio!) ma na celu promowanie kultury brazylijskiej poprzez różnorodne wydarzenia.

„Aby zasmakować magii Brazylii, wystarczy 5 września odwiedzić warszawski Nowy Świat. To właśnie wtedy warszawiacy będą mogli przenieść się na ulice Rio de Janeiro oraz poczuć atmosferę tej wyjątkowej oraz najsłynniejszej na świecie parady karnawałowej” - zapowiadają organizatorzy festiwalu.

Festiwal rozpocznie się o godz. 12 Targiem Latino, na którym „zapanuje radosna atmosfera przepełniona zapachem brazylijskich przekąsek, barwą tropikalnych owoców. Wśród dźwięków bossa novy i pełnej słońca samby będzie można rozkoszować się smakiem aromatycznej brazylijskiej kawy i yerba mate, a także zakupić rękodzieło wprost z Brazylii...”

O 15.30 Nowym Światem przejdzie Wielka Parada Karnawałowa składająca się z ponad 200 tancerzy z całej Polski. Oprawa muzyczna należeć będzie do 60 muzyków z różnych grup perkusyjnych. Ich wspólny występ będzie największym wydarzeniem perkusyjnym w Polsce.

Ale to nie koniec atrakcji na ten dzień. O 22 rozpocznie się Rio de Janeiro 40°C. Impreza odbędzie się w klubie Palladium a poprowadzą ją DJ Ed Szynszyl oraz DJ Que Sabroso. Gwiazdą wieczoru będzie zespół z Rio de Janeiro - Unha de Gato. Odbędą się pokazy niezwykłych tancerzy i koncerty zespołów. Na ten wieczór przewidzane są: gorący samba show w wykonaniu grupy tanecznej Axe Bahia Show oraz zespołu perkusyjnego Sambal, wyjątkowe taneczne przedstawienie grupy As Belezas do Brasil, show afrobrazylijski w wykonaniu Szkoły Tańców Karaibskich SHO, a także porywający projekt perkusyjny Bloco Pomerania. Na zakończenie posypie się deszcz confetti.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, dzisiaj mam dobry dzień, taki prezent ?! Dzięki i pozdrawiam że tutaj trafiłem. Brazylijczyk Vanderlei opowiadał mnie jak tam jest. Kobiety mają tam ciężko, przeważnie zostają z dziećmi same a jak mężczyzna wróci to są bardzo zadowolone. W Brazylii na jednego mężczyznę przypada siedem kobiet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.