Facebook Google+ Twitter

Dziś walczymy z depresją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 07:48

W całej Polsce obchodzony jest dziś Dzień Walki z Depresją. Eksperci apelują o zwracanie uwagi nawet na najdrobniejsze objawy tej choroby - nieleczona depresja może być bowiem bardzo groźna; w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do prób samobójczych.

Kampanię informacyjną, wykłady i koncert charytatywny przygotowały Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji oraz Ministerstwo Zdrowia. W tym roku hasło Dnia to "Depresja a Ból".

Doktor Dariusz Wasilewski z rządowego Zespołu do spraw Walki z Depresją podkreśla, że chorzy narażeni są na ogromne cierpienia. Są to tak zwane objawy somatyczne, dolegliwości bólowe. Mogą być to bóle głowy, bóle karku, mięśni, pleców, kręgosłupa, brzucha czy bóle w klatce piersiowej. Innego rodzaju bólem jest też cierpienie psychiczne wynikające z ciągłego zmęczenia, przygnębienia i problemów ze snem, a także negatywnego postrzegania tej choroby przez ludzi zdrowych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresji doświadcza w którymś momencie swojego życia dziesiąty człowiek. Jest ona obecnie jedną z najpoważniejszych przyczyn niepełnosprawności na świecie i problem ten pogłębia się. Dlatego - jak podkreślają eksperci - bardzo ważna jest szybka diagnoza i odpowiednie leczenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.