Facebook Google+ Twitter

Dziś wiec wyborczy Jarosława Kaczyńskiego w Słubicach

Dziś o godz. 14 na deptaku w Słubicach odbędzie się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami miasta. Zapowiada się międzynarodowe wydarzenie - wczoraj przed południem otrzymałem propozycję tłumaczenia tego wiecu na język niemiecki.

J. Kaczyński na wiecu w Słubicach (fot. Roland Semik) / Fot. Roland SemikWiec wyborczy Jarosława Kaczyńskiego w Słubicach pierwotnie miał się odbyć w czwartek 27 maja, jednak został odwołany ze względu na stan alarmowy na Odrze oraz ogłoszoną wówczas przez włodarzy miasta ewakuację. Według nieoficjalnych informacji, podawanych przez niektóre media, podczas sobotniej wizyty Jarosława Kaczyńskiego planowane jest przejście gościa przez most na Odrze, co symbolizować ma dobry stan stosunków polsko-niemieckich.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych zadzwonił do mnie jeden z organizatorów i poprosił mnie o tłumaczenie tego wiecu na język niemiecki. Można się zatem domyślać, że sztab wyborczy planuje zwrócić się ze swoim przesłaniem także do mediów niemieckojęzycznych lub zwykłych mieszkańców Frankfurtu, którzy znajdą się w tym czasie w Słubicach.

Po szybkim rozważeniu wszystkich za i przeciw oraz ceniąc sobie swoją bezpartyjną niezależność zdecydowałem się jednak odmówić. Wprawdzie chętnie podejmuję się różnych tłumaczeń, tłumaczyłem np. konferencję inaugurującą ubiegłoroczne międzynarodowe Dni Muzyki nad Odrą 2009, ale czynny udział w spotkaniu wyborczym (nawet w roli tłumacza) to według mnie zupełnie coś innego...

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, by moje imię, wizerunek oraz wysiłek były wykorzystywane przez którąkolwiek z opcji politycznych. I postąpiłbym tak niezależnie od barw opcji, która zwróciłaby się do mnie z taką prośbą. Może kiedyś to się zmieni... Chętnie jednak wybiorę się na to spotkanie jako obywatel ciekawy tego, co do powiedzenia ma jeden z głównych kandydatów na najwyższy urząd w państwie.

Aktualizacja po godz. 16:

Imprezę poprowadziła posłanka Elżbieta Rafalska. Głos zabrali również m.in. Mirosław Pych (polski lekkoatleta, wielokrotny mistrz świata i paraolimpijski) oraz Walerian Piotrowski (były senator, adwokat i członek Trybunału Stanu).

Nadesłał: Roland Semik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Po nitce do kłębka: <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, dobrze, macie rację, autor ma prawo do neutralności i do własnych wyborów. Poza tym jest miłym i kulturalnym człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociaż jeden niezależny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek ma prawo wybierać taką pracę, która daje mu zadowolenie i jest zgodna z jego przekonaniami. Nikt nie musi imać się jakiegokolwiek zajęcia tylko dlatego, że ma właściwe kwalifikacje i za otrzymuje za niąwynagrodzenie. Podoba mi sie postawa autora. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Apolityczność autora godna pochwały. Mój skasowany komentarz bynajmniej nie był obelgą, tylko prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem artykuł powinien zostać przeniesiony do działu Moje Trzy Grosze, albo też Autor powinien pochwalić się tym wszystkim w Grupie Autolansu (nie mam pewności, czy nie zniekształciłem nazwy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To po co konczyłes studia..." - a jakież to racje upoważniają panią Alinę do takiej reprymendy?
Autor po to skonczył studia aby budowac swoją przyszłość według własnych zasad i
nie chce być kojarzony z żadnym partyjnym konwentyklem i z żadną opcją polityczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odmówił bo miał do tego prawo. Jak łatwo łatkę komuś za niezależność przypiąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można i tak. Zawsze być neutralnym, zawsze stać z boku a najlepiej z tyłu. W nic się nie angażować, niczego nie przeżywać. Sam siebie pozbawiasz radości życia wynikającej z aktywnego uczestniczenia w życiu kraju. Przecież nikt nie proponował Ci, że masz nieść transparent albo wykrzykiwać pochwalne treści na cześć kandydata. Ktoś zaproponował Ci pracę (chyba, że to miał być woluntariat) a Ty z jakichś dziwnych, bliżej niesprecyzowanych powodów, w imię cudacznej idei ochrony własnego wizerunku - odmówiłeś. To po co kończyłeś te studia? Żeby się pochwalić, że jesteś "absolwentem polsko-niemieckich studiów prawniczych na UAM w Poznaniu i Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą " ?
Chwalić się - to za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.