Facebook Google+ Twitter

Dziś zaczyna się jubileuszowy, 15 Yach Film Festiwal.

Do konkursu rozpoczynającego się w piątek 15. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film zgłoszonych zostało 191 wideoklipów, wyprodukowanych w Polsce na przestrzeni ostatniego roku.

  Festiwal


– W październiku, już po raz piętnasty odbędzie się Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film. Ta jubileuszowa edycja imprezy  będzie specjalną okazją do podsumowań dorobku polskiej szkoły wideoklipu i wyjątkową szansą na prezentację rozwoju twórczości kultury audiowizualnej w Polsce na przestrzeni minionych 15 lat. – pisze na oficjalnej stronie Festiwalu Magda Kunicka - Paszkiewicz.

Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach. Fani wideoklipów mogą ponadto głosować na Yacha Publiczności oraz Yacha Internautów. Gala wręczenia nagród odbędzie się 8 października w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Wśród nominowanych do Grand Prix są wideoklipy  Hey "A ty?", Sistars "Skąd ja Cię znam", Voo Voo "Zbiera mi się", Proletaryat "Być czy być", Maria Peszek "Nie mam czasu na sex", Hurt "Załoga G".

Jak co roku, w jury zasiadają przedstawiciele świata mediów, kultury i muzycznego biznesu - między innymi Tadeusz Sobolewski, Piotr Metz, Wojciech Waglewski, Fisz i Hirek Wrona - a także Magda Kunicka - Paszkiewicz i Yach Paszkiewicz.
15 Yach Film Festiwal
Pokazy wideoklipów nominowanych do nagród w poszczególnych kategoriach oraz pokazy specjalne będą sie odbywały w kinach w całej Polsce: w Gdańsku, Warszawie, Kielcach, Bielsku - Białej i Opolu.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Minister Kultury RP - Kazimierz Michał Ujazdowski, Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego - Jan Kozłowski, Wojewoda Województwa Pomorskiego - Piotr Ołowski.

– Nasz Festiwal jest nie tylko dorocznym świętem wideoklipu, ale i miejscem spotkań przedstawicieli wytwórni fonograficznych, niezależnych artystów, gwiazd polskiej sceny muzycznej i widzów zainteresowanych twórczością intermedialną w Polsce i krajach nadbałtyckich." napisała w zaproszeniu Magda Kunicka - Paszkiewicz. – Podczas Festiwalu Yach Film nie tylko zaprezentujemy dorobek artystów i wytwórni, ale też wypromujemy młode talenty. Trzy dni naszej imprezy po brzegi wypełnimy atrakcjami. Odbędą się spotkania z twórcami, artystyczne happeningi, warsztaty dla młodych uczestników naszej imprezy.Festiwalowa żarówa

Imprezy towarzyszące

Festiwalowi towarzyszy 9. Mały Jaś - festiwal wideoklipów dla dzieci, oraz 6. Amber Eye - festiwal prac animowanych przygotowanych przez twórców krajów skandynawskich i nadbałtyckich.

Oprócz wspomnianych konkursów Yach Film stara się być imprezą prezentującą współczesne trendy w kulturze audiowizualnej, oraz wspierać młodych artystów innych niż wideoklip dziedzin sztuki. Podczas Festiwalu, 6 października, odbędzie się między innymi pokaz mody Ali Grucy, twórczyni scenografii i oryginalnych strojów do spektakli teatralnych i happeningów, a także wystaw malarskich w kraju i zagranicą, założycieli kultowego sopockiego Sfinksa. 7 października 2006 w ramach pokazów wideoklipów odbędzie się pokaz specjalny animowanych prac Mariusza Wilczyńskiego, jednego z jurorów 6. Festiwalu Bursztynowe Oko/Amber Eye.

W galerii handlowej Manhattan w piątek odbędzie się wernisaż Wojciecha Sęczawy - światowej sławy rzeźbiarza, adiunkta w ASP w Gdańsku, twórcy statuetek "Yachów". Swoje prace Sęczawa wystawiał w Polsce, USA, Japonii oraz wielu krajach europejskich, biorąc udział w festiwalach sztuki i wystawach indywidualnych. Jest także autorem oprawy plastycznej TVP Kultura.

jeden z 13 obrazów cyklu Rumours About Angels6 października, o 16:00 zaprezentuje się fragment multimedialnego projektu, którego mam przyjemność być częścią - Rumours About Angels II Birth Process autorstwa Jarosława Kubickiego i Bartosza Hervy. Artyści używają różnorodnych środków wyrazu (muzyka, grafika, film) aby opowiedzieć pewną historię...

Strona festiwalu : www.yachfilm.art.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nie wiem, czy jako osoba zaangażowana mogę pisać dobry i obiektywny tekst, zapraszam jednak na stronę www.RumoursAboutAngels.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy czytelnicy mogą liczyć w przyszłości na tekst o Rumours About Angels? Prawdę mówiąc, pierwszy raz o nich (was?) usłyszałem i chętnie przeczytałbym coś więcej, zwłaszcza od uczestniczki projektu. Gdy patrzę na ten obraz przypominają mi się spektakle Leszka Mądzika. Czy będzie większa galeria zdjęć z tego cyklu na W24?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.