Facebook Google+ Twitter

Dziś zapadnie wyrok ws. wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Dzisiaj przed sądem staną Stanisław Kania oraz Czesław Kiszczak. Ze względu na zły stan zdrowia na sali nie pojawi się Wojciech Jaruzelski.

 / Fot. J. Żołnierkiewicz, 11:59, 11 lis 2007W 2007 roku IPN oskarżył członków Rady PRL, która w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku zdecydowała o wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Dzisiaj z różnych powodów przed sądem stanie tylko dwóch mężczyzn: Stanisław Kania oraz Czesław Kiszczak. IPN oskarżył również Eugenię Kemparę, ale sąd umorzył jej sprawę z powodu przedawnienia.

Przed sądem nie stanie również osoba, która najbardziej nam się kojarzy ze stanem wojennym - Wojciech Jaruzelski. Jak podaje niezalezna.pl, sąd tymczasowo wyłączył byłego szefa PZPR ze sprawy, ze względu na jego zły stan zdrowia. Jeżeli się on nie poprawi, bardzo możliwe, że generał Jaruzelski nie stanie już przed sądem.

Prokuratorzy żądają dla oskarżonych dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Z kolei Kania oraz Kiszczak czują się niewinni: pierwszy z nich chce uniewinnienia, drugi zaś umorzenia sprawy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.