Facebook Google+ Twitter

Dziś zbiórka na ofiary wojny w Gruzji i powodzi na Ukrainie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-31 14:21

W kościołach katolickich w całej Polsce wolontariusze i pracownicy Caritas zbierają dziś pieniądze na najpilniejsze obecnie cele dobroczynne. Zebrane fundusze mają być podzielone na pomoc ofiarom wojny w Gruzji, niedawnej powodzi na Ukrainie i na rzecz poszkodowanych w wyniku wichur i trąb powietrznych w Polsce.

Szef Caritas Polska ksiądz Marian Subocz powiedział, że Polacy już okazali swoją hojność, bo ich dotychczasowe wpłaty na konto pozwoliły na ufundowanie dwóch transportów humanitarnych do Gruzji, przekazanie 70 tysięcy euro dla powodzian z Ukrainy i ponad miliona 300 tysięcy złotych dla Polaków, którzy niedawno stracili wszystko lub prawie wszystko w kataklizmie pogodowym.

Dyrektor Caritas podkreśla jednak, że poszkodowanym bardzo potrzebne jest dalsze wsparcie. Szczególnie długo pomocy będą potrzebować mieszkańcy Gruzji, i powinni liczyć na Polaków - mówi ksiądz Marian Subocz. Zaznaczył, że sami otrzymaliśmy pomoc od innych krajów w czasie stanu wojennego. Dodał, że nie różnimy się od innych krajów i jesteśmy tak samo ofiarni.

Ksiądz Marian Subocz podkreślił, że poprzez Caritas Gruzja polska organizacja stara się przekazywać pomoc dla ludności po każdej ze stron konfliktu kaukaskiego, niezależnie od narodowości.

Osoby, które nie będą mogły przekazać pieniędzy podczas niedzielnej zbiórki do puszek, mogą to zrobić poprzez wpłatę na konto z dopiskiem „Zbiórka 31 sierpnia". Numer konta znajduje się na stronie internetowej: www.caritas.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.