Facebook Google+ Twitter

Dziś Zielone Świątki. Duże sklepy będą zamknięte

W niedzielę, 23 maja, duże sklepy i centra handlowe będą zamknięte. Kościół katolicki tego dnia obchodzi Zielone Świątki.

 / Fot. PolskapresseOtwarte będę tylko małe sklepy prywatne. Duże sieci sklepów i centra handlowe będą zamknięte. W centrach handlowych działać będę tylko kina i restauracje. Czynne będą stacje benzynowe i apteki.

W tym dniu obowiązuje też zakaz pracy w handlu. Warto zrobić więc zakupy jeszcze dziś.
Zielone Świątki to jeden z 12 dni ustawowo wolnych od handlu w 2010 roku.

Źródło: TVP Info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Świętowanie to jedno, a życie związane z pracą to zupełnie coś innego. Inaczej można też podejść do tych problemów... Żeby niektórzy mogli świętować, inni muszą pracować. Zielone Świątki dzisiaj, to nie to samo co kiedyś... link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.05.2010 23:46

Irku ja pracowałam w markecie co prawda kilka lat temu ale za niedzielę nam nie płacili tylko były,, odświęcane" więc jeśli się nic nie zmieniło to jest to po prosty dzień wolny i tyle. Nie było dodatkowych pieniędzy za prace w niedzielę i wiem jak nam było przykro za psie pieniądze siedzieć w niedziele w pracy jak inni mają wolne, bo dodatkowych pieniędzy za to nie było . Jestem za takimi wolnymi niedzielami i jest to moje zdanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, do Pana ponieważ zadowolony Pan jest z wolnego dnia nie bacząc, że każdy dodatkowy dzień obniża płace ludziom zatrudnionym na stawkach godzinowych. Dopóki związki zawodowe nie wywalczą rekompensaty dla pracowników za utracone zarobki, dopóty będę protestował przeciwko tak pojmowanemu wolnemu dniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Grażyna się chyba lekko zapędziła. Piec chleb z tego, co się aktualnie posiada? Więc jak mam w domu parówki i dwie cytryny, to pani mi z tego chleb wyczaruje?
Poza tym kto dziś piecze chleb sam, zwłaszcza wśród miastowych? Od tego są piekarnie. Szanuję pani zdolności i poszanowanie dla tradycji, ale, na miłość boską, nie czyni to z pani nie wiadomo kogo. Dlatego też wtręt "żal mi was" uważam za co najmniej przykry i niesprawiedliwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu domaganie się poszanowania praw pracowników, nie jest żadnym związkowym populizmem. W żadnym cywilizowanym kraju nie jest tak, że to interesy globalnych koncernów czy też konsumentów decydowały o tym jakie prawa mają mieć pracownicy. Straszenie niskimi płacami to ulubiony sposób zastraszania samych pracowników. Trzeba więc nie tyle przymykać oczy na odbieranie praw pracowników w imię większych zysków globalnych koncernów oraz wygody konsumentów co zastanowić się nad dlaczego Ci pracownicy zarabiają tak mało. Każdy racjonalnie myślący związkowiec nie może zgodzić się na akceptację neoliberalnego systemu, który doprowadził do powstania sytuacji w której tak wielu pracowników w tym kraju otrzymuje tak niskie płace. W tym samym czasie właściciele tych koncernów zarabiają niewyobrażalne pieniądze, płacąc podatki nie w Polsce a w rajach podatkowych. Dziwię się więc, że kieruje Pan pretensje do mnie- zamiast do tych globalnych pasożytów i złodziejów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Broń nas Panie przed takimi związkowcami i ich ideeą fix. A ma Pan świadomość Panie Marku, że Ci ludzie są opłacani godzinowo? Czy Pan wie, że ich płace zmaleją o co najmniej 50 zł w tym miesiącu? A czy Pan wie, że jest to około 8% ich pensji? Czy Pan wie, że niektórzy za 50 zł żyją przez cały tydzień? Ot związkowy populizm i walka o pracownika. Tylko trzeźwej analizy zabrakło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że będą otwarte tylko małe sklepy prywatne w których mam nadzieję będą pracowali tylko ich właściciele lub ktoś z rodziny. W ten sposób będziemy mogli powrócić wreszcie do normalności. Każdy człowiek ma prawo do wypoczynku. Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu konsumentom może to przeszkadzać. Jednak jako związkowiec zawsze stanę po stronie praw pracowników. Ustawa o zakazie pracy w handlu stanowi wyważenie interesów konsumentów oraz praw pracowników. Ważne w tym wszystkim jest więc to, abyśmy byli przede wszystkim ludźmi a nie tylko konsumentami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zielone Świątki szczególnie były popularne wśród pasterzy, którzy ucztowali i tańczyli przy ogniu. Zwyczaj ten do dzisiaj jest popularny wśród górali zagórzańskich i Podhalan, w sobótkową noc na wielu wzgórzach palą się widoczne z daleka ogniska. Dlatego też udaję się do Trybułowa pod Warszawą - gdzie już raz byłem w "piwnicy prasowej" w Muzeum Kiczu. Pan Wiesław Podgórski - prawdziwy góral i clown zamierza podgrzać prawdziwą kwaśnicę na prawdziwym ognisku. Leca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umiejętność pieczenia chleba determinuje wartość danej osoby..
Haftować większość z nas też nie umie, o takich rzeczach jak pieczenie pasztetu czy galantyny nie wspomnę.
Żal mi nas, bo zamiast grać koncerty Chopina na fortepianie, wrzucamy do odtwarzacza płytkę CD.
Żal mi nas, bo jesteśmy tacy zgorzkniali..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.