Facebook Google+ Twitter

Dziś zostanie podpisane porozumienie w sprawie emerytur pomostowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 07:11

Dzisiaj na plenarnym posiedzeniu Komisji Trójstronnej ma być podpisane porozumienie w sprawie emerytur pomostowych. Następnie projekt trafi do Sejmu.

Podczas ostatniego spotkania zespołów Komisji Trójstronnej nie doszło do przełomu w tej sprawie. Strona związkowa podtrzymała swoje stanowisko o poszerzeniu listy prac uprawniających do tych emerytur. Jak mówił Bogdan Kubiak z NSZZ Solidarnośc związkowcy nie zgadzają się, by świadczenia miały charakter wygasający.

Pracodawcy zwracali uwagę, że wielomiesięczne rozmowy w Komisji Trójstronnej wydają się być czystą stratą czasu. Zbigniew Żurek z Business Centre Club podkreślił, że związki zawodowe w swoich roszczeniach wracają do punktu wyjścia. Dodał, że spełnienie roszczeń związkowców byłoby nieuzasadnione. Poza tym straciłoby na tym całe społeczeństwo.

Róznice zdań rządu i pracodawców z jednej strony a związków zawodowych z drugiej nie są przeszkodą do przesłania projektu ustawy do Sejmu. Wiceminister pracy Agnieszka Chłoń Domińczak wyraziła pzrekonanie, że nowe przepisy dotyczące przechodzenia na pomostówki wejdą w życie, zgodnie z założeniem rządu, w przyszłym roku.

Rząd i pracodawcy podkreślają, że gdyby ustawa o emeryturach pomostowych do końca roku nie została uchwalona i podpisana przez prezydenta, to od pierwszego stycznia przyszłego roku, nikt nie mógłby odejśc na wczesniejszą emeryturę. Wcześniejsze emerytury wygasają bowiem z końcem tego roku. Później miałyby je zastąpić pomostówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.